fbpx

Sertifikāts, kas obligāti jāparaksta pirms mājdzīvnieka iegādes vai adopcijas Francijā

Ne vienmēr pasaules valstu pieredze dzīvnieku aizsardzībā ir tieši pārņemama vai ir vēlamais paraugs, uz kuru tiekties. Ir jāņem vērā konkrētās valsts iekšējie apstākļi, sabiedrības atbildības un izglītības līmenis u.tml. Tomēr dažreiz ir vērts aplūkot citu valstu normatīvo sistēmu, lai rosinātu labākās prakses pārņemšanas diskusijas arī Latvijas sabiedrībā. Šoreiz ieskatīsimies Francijas aktualitātēs.

2022.gadā Francijā stājās spēkā likums, kas paredz obligāti parakstīt sertifikātu jeb “iepazīšanās līgumu”, adoptējot, iegādājoties vai saņemot dāvanā mājdzīvnieku. Sertifikātā, kas sastāv no 4 lapām, jaunais īpašnieks parakstās par to, ka zina savus pienākumus, atbildību, saprot mājdzīvnieka fizioloģiskās prasības, uzturēšanas izmaksas, aptuvenās izmaksas mājdzīvnieka ārstēšanas gadījumā, rīcību saimnieka prombūtnē došanās gadījumā un citas labturības prasības. Sertifikāts pie audzētāja, veterinārārsta, dzīvnieku patversmes darbinieka vai iepriekšējā saimnieka ir jāparaksta 7 dienas pirms tam, kad faktiski notiks mājdzīvnieka nodošana jaunā īpašnieka rokās. Dotās 7 dienas ir noteiktas tāpēc, lai maksimāli novērstu pārsteidzīgus lēmumus. Par mājdzīvnieka pārdošanu, dāvināšanu vai adoptēšanu bez sertifikāta draud sods 450 EUR pārdevējam, iepriekšējam saimniekam, audzētājam vai patversmei.

Arī interneta sludinājumos, kuros tiek piedāvāts dzīvnieks adopcijai, ir jāievieto atsevišķa sadaļa ar šo sertifikātu. Dzīvnieku sludinājumi un reklāmas pirms publicēšanas tiek verificēti, lai nepieļautu jauno noteikumu neievērošanu.

Jaunais likums Francijā ir radies, sekojot publiskajai kampaņai, kas aktualizēja drūmo statistiku – ap 100 000 mājdzīvnieku ik gadu Francijā tiek pamesti. 2021.gadā Francijas valdība finansēja 20 miljonus vērtu rīcības kampaņu, tostarp video rullīšus masu medijos, lai samazinātu dzīvnieku pamešanas rādītājus, kas pamatīgi pieauga, domājams, Covid-19 pandēmijas un mājsēdes dēļ. Finansējums tika paredzēts kā palīdzība patversmēm, lai tās spētu palielināt savu kapacitāti un piedāvāt lielāku atbalstu cīņā ar nolaidību un bezatbildību attiecībā pret dzīvniekiem. 2022.gadā radās jaunas problēmas – inflācijas un dzīves dārdzības dēļ adopcijas rādītāji patversmēs samazinājās par 4%, kas uzlika vēl lielāku spriedzi patversmēm – arvien mazāk cilvēku izvēlas adoptēt dzīvniekus, krīzes dēļ daudzi nolemj no saviem mājdzīvniekiem atteikties.

Pat Francijas prezidenta vēlēšanu maratonā 2022.gadā viens no publisko diskusiju tematiem bija tieši dzīvnieku labturība. Francijā ir lieli sodi par dzīvnieku pamešanu vai atstāšanu bezpalīdzīgā stāvoklī. Ja dzīvnieks ir nobadināts, tam nav bijusi piekļuve ūdenim vai vajadzīgā medicīniskā aprūpe nav sniegta, sods ir 45 000 EUR un 3 gadu cietumsods. Taču, ja dzīvnieks tiek pamests apstākļos, kas apdraud tā dzīvību, soda mērs var sasniegt 4 gadus cietumā un 60 000 EUR soda naudu. Ja dzīvnieks ir ticis pamests un tā rezultātā gājis bojā, saimniekam var piemērot līdz pat 5 gadus cietumā un 75 000 EUR sodu.


Attēls: Fotostudija RADA.
Atsauce: https://agriculture,gouv.fr/animaux-de-compagnie-equides-tout-savoir-sur-le-certificat-dengagement-et-de-connaissance

Likās noderīgi? Padalies ar draugiem!

Piesakies jaunumiem

Vēl, citi noderīgi raksti

Kā izaudzināt drošu un draudzīgu kaķi

Pavasaris un vasara ir mazo kaķēnu laiks. Ja kucēnu skoliņas apmeklēšana un sadarbība ar kinologiem gan mazu, gan pieaugušu suņu skološanā jau ir kļuvusi par pašsaprotamu rīcību, tad kaķu socializācijas tēma joprojām ir salīdzinoši jauna.

Kas jāzina, izvēloties sibīrijas haskiju, aļaskas malamutu un samojedu

Jebkuru šķirņu suņiem regulāras fiziskās aktivitātes ir vairāk nekā ieteicamas, bet it īpaši primitīvo suņu šķirnēm, tādām kā – Sibīrijas haskijs, Aļaskas malamuts, Samojeds utml.Šīs suņu šķirnes ir vēsturiski radītas, lai tās kalpotu ziemeļu tautām kā vilcēji gan pasažieru, gan

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai nodrošinātu jums vislabāko pieredzi mūsu vietnē.