10 padomi topošajiem saimniekiem

Aicinām iepazīties ar 10 padomiem, kas jāņem vērā, izvēloties kaķi vai suni no patversmes. Lai padomi kalpo par palīgu, kļūstot par uzticama un laimīga mājdzīvnieka saimnieku! 

1. Pārdomā un vēlreiz pārdomā visus PAR un PRET! Tava dzīve pilnībā mainīsies nākamos 10-15 gadus. Tavā dzīvē būs atvaļinājumi, ceļojumi, kāzas, bērna ienākšana ģimenē, slimības, mācības utt. Tava atbildība ir dzīvnieks, kuru nekad nedrīksti nodot. Vai esi tam gatavs?

2. Esi gatavs mainīt savu komforta līmeni! Mājās būs spalvas, smiltis un, iespējams, arī sagrauztas, saskrāpētas mantas, mēbeles un stenderes. Izvēloties suni, katru dienu jebkādos laika apstākļos būs jādodas pastaigās, savācot tā izkārnījumus. Ik dienu būs jātīra kaķa tualete. Suns būs jāapmāca, kaķis būs jāpieņem tāds, kāds nu tas būs: mīlīgs un mierīgs vai palaidnīgs un nešpetns.

3. Esi gatavs tērēt naudu mājdzīvnieka vajadzībām. Mājdzīvnieks ik dienu ir jābaro ar kvalitatīvu barību. Kaķiem jāiegādājas smiltis tualetei, suņiem obligāti jāiegūst elektroniskais čips, dzīvnieki jāreģistrē, turklāt par tiem jāmaksā ikgadējā nodeva. Jāatvēl līdzekļi mājdzīvnieka sterilizēšanai. Dzīvnieki regulāri jāvakcinē, jāattārpo, jāapstrādā pret parazītiem – jārēķinās ar veterināro pakalpojumu izdevumiem. Suņi ir arī jāapmāca suņu skolā.

4. Esi pārliecināts par izvēli! Bērnam dzīvnieks mēdz būt iegriba, visa kustonīša aprūpe, skološana, apkopšana parasti gulst uz vecāku pleciem. Mazā intereses mainās ātri, savukārt ne vienmēr dzīvnieks un bērns kļūst par labākajiem draugiem. Vai esi gatavs risināt visas ar dzīvnieka un bērna kopā dzīvošanu saistītās problēmas? Savukārt akceptējot, ka jūsu padzīvojušie vecāki iegādājas dzīvnieku vientulības kliedēšanai, jāatceras, ka brīdī, kad sirmgalvji kļūs nevarīgi, atbildība par vientulības kliedētāju būs jāuzņemas Tev – esi gatavs mājās ievest vecāku kaķi vai suni, ar kura raksturu būs grūti sadzīvot?

5. Nesteidzies ar iegādi! Dodies uz sev tuvāko dzīvnieku patversmi un kļūsti par brīvprātīgo palīgu! Tur Tu iepazīsi realitātē visus „PAR” un „PRET” dzīvnieka iegādei, tajā pašā laikā neuzņemoties nekādu atbildību ilgtermiņā. Un, iespējams, tieši tur – patversmē – satiksi savu nākamo mājdzīvnieku.

6. Izzini savu mājdzīvnieku! Sniegbalts kažoks, gaiši zilas acis un līksma astes luncināšana vai skaļa murrāšana nevar būt iemesls, kādēļ vēlies tieši šo dzīvnieku! Detalizēti iztaujā patversmes darbiniekus par dzīvnieka raksturu, temperamentu, paradumiem, niķiem un stiķiem, kā arī – veselības problēmām. Neko neslēpjot, izstāsti par savu ikdienas dzīves ritmu, mājas apstākļiem un citiem mājiniekiem. Ieklausies ieteikumos, izvēloties konkrēto dzīvnieku. Neķer un negrāb dzīvnieku patversmē gluži kā veikalā kāroto preci pirmo emociju iespaidā. Labāk vairākas reizes dodies uz patversmi un sadraudzējies ar dzīvnieku, izproti to labāk un iepazīstini ar sevi, tikai tad pieņem lēmumu! Neapvainojies, ja patversme atsaka tev adoptēt četrkāji. Patversmes darbinieki uzņemas atbildību par katru dzīvnieku un tā piemērotību jaunajiem apstākļiem – ja Tev kāds dzīvnieks nav piemērots, nespītējies un ieklausies!

7. Padomā par dzīvnieka jaunajām mājām! Viss nepieciešamais ir jāiegādājas pirms dzīvnieks tiek adoptēts. Suņiem jābūt kakla siksnai, pavadai, guļvietai, ēdamtraukiem, barībai, kārumiem, spēļu mantām, līdzekļiem pret parazītiem un „kaku savācējam”. Ja suns dzīvos ārā, nepieciešama arī siltināta būda. Ja īpašums nav iežogots, vajadzīgs ir voljērs. Kaķiem vajadzīgs pārnēsājamais konteiners, guļvieta, spēļu mantas, nagu asināmais, tualete, smiltis, barība, kārumi un līdzekļi pret parazītiem. Tie ir „standarta” izdevumi. Ar nedaudz mazākiem (ja radīsies veselības problēmas – krietni lielākiem) līdzekļiem nāksies rēķināties visu dzīvnieka atlikušo mūžu. Ja veikalā apjautīsi, ka šādi naudas tēriņi nav Tev piemēroti, preci atdosi atpakaļ vai uzdāvināsi patversmei – priekšmeti nepārdzīvos par to nodošanu. Savukārt izmestu vai patversmē atdotu dzīvnieku sāpinās cilvēka nodevība. Laikus noskaidro, kur vērsīsies pēc veterinārās palīdzības. Izvēlies suņu skolu un atrodi kādu speciālistu, ar kuru varēsi konsultēties jautājumu gadījumā.

8. Izvēlies īsto! Ja iepriekšējie baušļi nav bijuši šķērslis vēlmei kļūt par saimnieku, dodies pēc sava mīluļa! Patversmē ierodies ar visu nepieciešamo dzīvnieka pārvadāšanai – adoptējot suni, mājup noteikti nevar braukt ar sabiedrisko transportu (tur dzīvniekam jābūt uzpurnim, pie kura tas pakāpeniski jāpieradina, turklāt suns var bīties autobusa un atteikties tajā iekāpt, brauciena laikā var vemt, no bailēm apčurāties u.tml.). Dzīvnieku mājup ved pirms brīvdienām, lai pirmās dienas vari pavadīt ar to kopā, iepazīstinot ar jauno mājvietu un sadzīves noteikumiem.

9. Palīdzi iedzīvoties! Adoptējot dzīvnieku patversmē, uzklausi darbinieku ieteikumus pirmo stundu un dienu adaptācijas periodam! Izstaigā ar suni tuvāko apkārtni. Ja suns dzīvo ārā, pirmās naktis tomēr ielaid to iekštelpās, no kurienes dzīvnieks nevar izkļūt un bailēs aizmukt. Apkārtne jāizstaigā gadījumam, ja dzīvnieks aizbēg – tā tas spēs orientēties un atrast ceļu atpakaļ. Kaķim noteikti vairākas stundas (pat vairākas dienas) ļauj pabūt kādā tumšākā, klusākā stūrī – “peļu junkuri” smagi pārdzīvo vietas maiņu. Ja kaķim būs iespēja iet arī pastaigās, nelaid to ātrāk ārā, kamēr mincis mājas iekšpusē nejutīsies kā pilntiesīgs saimnieks, pretējā gadījumā dzīvnieks var bailēs pazust. Apzinies – suns vai kaķis nesaprot, ka ticis pie mājām. Par savām mājām dzīvnieki uzskata patversmi, no kuras tad nu sveši cilvēki to aizveduši projām. Ar pacietību, iejūtību, mīļumu, maigumu, kārumiem iedrošini dzīvnieku uzticēties un palīdzi iejusties jaunajā ģimenē.

10. Saimniek, mīli savu dzīvnieku kā sevi pašu! Patversme nav vieta, kur “pa lēto” paņemt dzīvnieku! Patversme ir pagaidu mājvieta pamestiem, nodotiem, nereti mocītiem, badinātiem, sistiem, neārstētiem dzīvniekiem. Tā ir vieta, kas glābj dzīvniekus un, adoptējot mīluli no patversmes, Tu arī esi palīdzējis kādu izglābt. Turklāt Tu izglāb pat divus dzīvniekus – gan savu jauno mīluli, gan to dzīvnieku, kuram nu ir atbrīvojusies vieta patversmē. Mīli savu dzīvnieku kā sevi pašu, un dzīvnieks Tevi mīlēs vēl vairāk – ar beznosacījumu mīlestību un bezgalīgu uzticību. Vienīgā atšķirība starp Tevi un dzīvnieku – Tu esi atbildīgs par to, ko pieradināji.

Likās noderīgi? Padalies ar draugiem!

Piesakies jaunumiem

Vēl, citi noderīgi raksti

Kā izaudzināt drošu un draudzīgu kaķi

Pavasaris un vasara ir mazo kaķēnu laiks. Ja kucēnu skoliņas apmeklēšana un sadarbība ar kinologiem gan mazu, gan pieaugušu suņu skološanā jau ir kļuvusi par pašsaprotamu rīcību, tad kaķu socializācijas tēma joprojām ir salīdzinoši jauna.

Kas jāzina, izvēloties sibīrijas haskiju, aļaskas malamutu un samojedu

Jebkuru šķirņu suņiem regulāras fiziskās aktivitātes ir vairāk nekā ieteicamas, bet it īpaši primitīvo suņu šķirnēm, tādām kā – Sibīrijas haskijs, Aļaskas malamuts, Samojeds utml.Šīs suņu šķirnes ir vēsturiski radītas, lai tās kalpotu ziemeļu tautām kā vilcēji gan pasažieru, gan

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai nodrošinātu jums vislabāko pieredzi mūsu vietnē.