Pareiza suņa brošana

Ir iespējams izvēlēties, kā barot suni: vai nu ar pašu pagatavotu barību, vai profesionālo sauso suņu barību, kas nopērkama tikai zooveikalos, veterinārajās klīnikās vai citu veikalu specializētajās zoo nodaļās (jāņem vērā, ka lielveikalos nopērkamā masu produkcijas barība nav piemērota ikdienas uzturam!).

Lai sunim nodrošinātu visas barības vielas pareizās attiecībās, ir jāpieliek daudz laika un pūļu, lai šādu barību mājas apstākļos sagatavotu. 90% gadījumu ēdiens, kas gatavots mājās, neatbilst suņa vajadzībām. Mūsdienās visieteicamākais un visvienkāršākais variants ir suņa barošana ar sauso barību. Visu komplekso barību kopējā īpašība ir tā, ka tās apgādā organismu ar nepieciešamajām barības vielām, tādēļ nav nepieciešamības suni papildus piebarot. Protams, ja vēlaties sagādāt papildus prieku savam mīlulim, ieprieciniet to ar kaltētajiem našķiem suņiem (cīpslas, kuņģi u.c.), burkānu, liesu gaļu vai kefīru.

Lai aprēķinātu, cik daudz barības jādod Jūsu sunim, vispirms jānoskaidro pārtikas uzturvērtība un dzīvniekam nepieciešamais enerģijas daudzums. Parasti uz iesaiņojuma jau ir norādīts, cik konkrētās barības jādod sunim, ievērojot svaru un vecumu. Jāņem vērā, ka tie ir tikai rekomendētie daudzumi – dzīvnieks jābaro atbilstoši tā brīža individuālajām vajadzībām.

Tomēr, ja izvēlaties mājās gatavotu barību, tad paredzētajam gaļas daudzumam jāpievieno atbilstošs daudzums dārzeņu vai graudaugu izstrādājumu, kā arī biezpienu.

Pareizi sabalansēt mājās pagatavotu barību ir grūti – ar barību uzņemto vitamīnu un minerālvielu var nepietikt pilnvērtīgam suņa uzturam, tādēļ tai jāpievieno īpaši suņu organisma prasībām izstrādātie kompleksie vitamīnu – minerālvielu preparāti (var iegādāties zooveikalā vai veterinārajā klīnikā).

Ko nav ieteicams dot ēst sunim?

  • Kartupeļus (nepārstrādājas)
  • Pākšaugus (nepārstrādājas)
  • Pienu (bieži rodas zarnu trakta darbības traucējumi)
  • Saldumus
  • Jebkurus treknus, sālītus, skābētus, žāvētus produktus, jo sunim bez olbaltumvielām un taukiem nepieciešams saņemt arī ogļhidrātus, vitamīnus un minerālvielas
  • Kaulus, nekādā gadījumā cūkas vai putnu kaulus.