fbpx

Kas jāzina jaunajiem suņu vai kaķu saimniekiem

Adopcijas kārtība

Patversmes pārstāvis un potenciālais saimnieks kopīgi izvēlas visatbilstošāko suni vai kaķi, apvienojot patversmes rīcībā esošo informāciju par dzīvnieka raksturu, aktivitātes līmeni un iepriekšējiem dzīves apstākļiem (dzīvojis pilsētas dzīvoklī, lauku sētā, ģimenē ir bijuši bērni, saimnieks pavadījis ar dzīvnieku visu dienu, bijuši citi mājdzīvnieki utt.), kā arī potenciālā saimnieka vēlmes un iespējas.

Jaunajiem saimniekiem dzīvnieki tiek atdoti vakcinēti, attārpoti, atblusoti; visi suņi un kaķi, kas vecāki par 5-6 mēnešiem, tiek sterilizēti. Izņēmums ir dzīvnieki, kurus pēc veterinārārsta slēdziena nevar sterilizēt medicīnisku apsvērumu dēļ. Kucēnus un kaķēnus atdod nesterilizētus, bet ar jauno īpašnieku parakstītu apņemšanos to nodrošināt pašiem. Visi suņi tiek piedāvāti adopcijai mikročipēti, ar izrakstītu Eiropas mājdzīvnieka pasi, kā arī nodrošinām, ka dati par jauno suni tiek ievadīti Lauksaimniecības datu centra datu bāzē.

Jaunie suņu īpašnieki paraksta patversmes administrācijas sagatavotu Līgumu par dzīvnieka adopciju, kurā ir ziņas par patversmē veiktajām veterinārajām manipulācijām dzīvniekam, kā arī tajā ir ietvertas labturības pamatprasības.

Paņemot suni vai kaķi no patversmes, jaunajam īpašniekam var tikt lūgts ziedojums, kura apmērs ir atkarīgs no veterinārmedicīnisko pakalpojumu darbībām konkrētajam dzīvniekam (vakcinācijas un sterilizācijas izmaksas). 

Potenciālais saimniek, pirms dzīvnieka vešanas mājup iegādājieties “jaunā mājinieka komplektu” – ēdiena un dzēriena traukus, atbilstošu dzīvnieku barību, iekārtojiet guļvietu, iegādājieties inventāru un rotaļlietas!

Lai nesagādātu nepatīkamus un uztraukuma pilnus brīžus sev, dzīvniekam un apkārtējiem, lūdzam neizmantot sabiedrisko transportu un suni uz jauno mājvietu vest ar automašīnu. 

Dzīvnieks no patversmes tiek atdots tikai personīgi tā nākamajam saimniekam/ģimenei.

Jautājumi, uz kuriem jums jāatbild, ja vēlaties adoptēt kaķi:

  • Kāda vecuma kaķi jūsu vēlētos? Vai jums pietiks laiks kaķēnam? Vai labāk piedāvāt pajumti vecākam kaķim?
  • Vai dzīvojat pilsētas dzīvoklī, privātmājā vai laukos?
  • Vai kādam mājās ir alerģija pret kaķu spalvām?
  • Cik veci ir bērni, kuriem būs kontakts ar kaķi?
  • Vai jums ir citi mājdzīvnieki, kuriem varētu rasties pretenzijas pret jaunu iemītnieku?
  • Adaptācijas posmā kaķi nevarēs laist ārā, vai jums būs pretenzijas pret kaķa tualeti mājā?
  • Cik daudz izmaksās rūpes par kaķi?

Jautājumi, uz kuriem jums jāatbild, ja vēlaties adoptēt suni:

  • Kāda lieluma, vecuma, dzimuma suns un kāds tā kažoka (garspalvains, īsspalvains) veids jums būs vēlamākais?
  • Cik liels ir jūsu dzīvoklis, māja un kāda ir mājas apkārtne (mežs, parki u.c. vietas suņa pastaigām)?
  • Ja interesē noteiktas šķirnes suns vai šīs šķirnes jauktenis, cik daudz par šķirni jūs zināt? Kāda ir šīs šķirnes suņu uzvedība? Vai ir kādas veselības problēmas, kas saistītas ar konkrēto šķirni?
  • Cik daudz laika jūs varēsiet veltīt sunim?
  • Cik aktīvs ir jūsu dzīvesveids (vai bieži dodieties ceļojumos, izbraukumos, komandējumos)?
  • Cik ilgu laiku suns pavadīs mājās viens? Vai ir kāds ģimenes loceklis, kurš mājās atrodas gandrīz visu dienu?
  • Vai kādam no ģimenes ir alerģija pret suņu spalvām?
  • Vai jums ir bērni vai mazbērni, kas pie jums bieži viesojas? Cik liela pieredze ir bērniem, kas kontaktēsies ar dzīvnieku?
  • Vai jums jau ir kāds mājdzīvnieks un kāda būs viņu reakcija uz jauno kaimiņu?
  • Cik izmaksās suņa uzturēšana?

Likās noderīgi? Padalies ar draugiem!

Piesakies jaunumiem

Vēl, citi noderīgi raksti

Kā izaudzināt drošu un draudzīgu kaķi

Pavasaris un vasara ir mazo kaķēnu laiks. Ja kucēnu skoliņas apmeklēšana un sadarbība ar kinologiem gan mazu, gan pieaugušu suņu skološanā jau ir kļuvusi par pašsaprotamu rīcību, tad kaķu socializācijas tēma joprojām ir salīdzinoši jauna.

Kas jāzina, izvēloties sibīrijas haskiju, aļaskas malamutu un samojedu

Jebkuru šķirņu suņiem regulāras fiziskās aktivitātes ir vairāk nekā ieteicamas, bet it īpaši primitīvo suņu šķirnēm, tādām kā – Sibīrijas haskijs, Aļaskas malamuts, Samojeds utml.Šīs suņu šķirnes ir vēsturiski radītas, lai tās kalpotu ziemeļu tautām kā vilcēji gan pasažieru, gan

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai nodrošinātu jums vislabāko pieredzi mūsu vietnē.