fbpx

Dzīvnieks nav dāvana!

Juglas dzīvnieku patversme “Labās mājas”, tuvojoties svētkiem, atgādina – dzīvnieks nav dāvana, ko likt dāvanu maisā!

Sākot domāt par dāvanām saviem mīļajiem, nereti skati tiek raidīti dzīvnieku patversmju virzienā: uzdāvināsim mammai, vecmāmiņai, opim, dēliņam sunīti vai kaķīti. Stop! Dzīvnieki nav un nedrīkst būt dāvana, kas iegādāta emociju uzplūdā!

Pasaulē veiktās dažādās aptaujas par Ziemassvētku dāvanu saņēmēju viedokļiem liecina, ka daļa no dāvanām tiek uztvertas kā formāla rituāla izpildīšana, daļa tiek atdāvinātas tālāk, vēl daļa neatvērtas tā arī gadiem put kādā plauktā. Un, ja ar nedzīviem priekšmetiem tā var apieties, tad ar dzīviem jeb dzīvniekiem šādi izrīkoties ir necilvēcīgi.

Jūsu apdāvinātais, iespējams, nemaz nevēlas dzīvnieku, kas atbildību, rūpes un izdevumus prasīs padsmit gadu garumā, nevis tikai Ziemassvētku laikā! Jūsu apdāvinātais, iespējams, pats iegādātos pavisam cita izskata, rakstura, šķirnes vai sugas dzīvnieku, nevis jums simpatizējošo.

Tāpēc dzīvnieku patversmes, kas savā darbības politikā iekļāvušas atbildību par katru savu rūpjubērnu ne tikai uz brīdi, kamēr dzīvnieks ir patversmē, bet arī par viņa nākotni jau pie jaunā saimnieka sāniem, neakceptē, nepieļauj un nepraktizē dzīvnieku dāvināšanu.

Suns vai kaķis nav Ziemassvētku dāvana! Suns vai kaķis ir katra cilvēka paša izvēle, paša jūtu ķīmija un paša atbildība!

Visus mīļi aicinām uz patversmi “Labās mājas” pēc tam, kad atbildīgais lēmums par dzīvnieka adopciju pieņemts ģimenes kopsapulcē, izvērtējot visu vēlmes un iespējas.

Likās noderīgi? Padalies ar draugiem!

Piesakies jaunumiem

Vēl, citi noderīgi raksti

Kā izaudzināt drošu un draudzīgu kaķi

Pavasaris un vasara ir mazo kaķēnu laiks. Ja kucēnu skoliņas apmeklēšana un sadarbība ar kinologiem gan mazu, gan pieaugušu suņu skološanā jau ir kļuvusi par pašsaprotamu rīcību, tad kaķu socializācijas tēma joprojām ir salīdzinoši jauna.

Kas jāzina, izvēloties sibīrijas haskiju, aļaskas malamutu un samojedu

Jebkuru šķirņu suņiem regulāras fiziskās aktivitātes ir vairāk nekā ieteicamas, bet it īpaši primitīvo suņu šķirnēm, tādām kā – Sibīrijas haskijs, Aļaskas malamuts, Samojeds utml.Šīs suņu šķirnes ir vēsturiski radītas, lai tās kalpotu ziemeļu tautām kā vilcēji gan pasažieru, gan

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai nodrošinātu jums vislabāko pieredzi mūsu vietnē.