Dzīvnieks nav dāvana

Juglas dzīvnieku patversme ” Labās mājas”, tuvojoties svētkiem, atgādina – dzīvnieks nav dāvana, ko likt dāvanu maisā!

Sākot domāt par dāvanām saviem mīļajiem, nereti skati tiek raidīti dzīvnieku patversmju virzienā: uzdāvināsim mammai, vecmāmiņai, opim, dēliņam sunīti vai kaķīti. Stop! Dzīvnieki nav un nedrīkst būt dāvana, kas iegādāta emociju uzplūdā!

Pasaulē veiktās dažādās aptaujas par Ziemassvētku dāvanu saņēmēju viedokļiem liecina, ka daļa no dāvanām tiek uztvertas kā formāla rituāla izpildīšana, daļa tiek atdāvinātas tālāk, vēl daļa neatvērtas tā arī gadiem put kādā plauktā. Un, ja ar nedzīviem priekšmetiem tā var apieties, tad ar dzīviem online casino jeb dzīvniekiem šādi izrīkoties ir necilvēcīgi.

Jūsu apdāvinātais, iespējams, nemaz nevēlas dzīvnieku, kas atbildību, rūpes un izdevumus prasīs padsmit gadu garumā, nevis tikai Ziemassvētku laikā! Jūsu apdāvinātais, iespējams, pats iegādātos pavisam cita izskata, rakstura, šķirnes vai sugas dzīvnieku, nevis jums simpatizējošo.

Tāpēc dzīvnieku patversmes, kas savā darbības politikā iekļāvušas atbildību par katru savu rūpjubērnu ne tikai uz brīdi, kamēr dzīvnieks ir patversmē, bet arī par viņa nākotni jau pie jaunā saimnieka sāniem, neakceptē, nepieļauj un nepraktizē dzīvnieku dāvināšanu.

Suns vai kaķis nav Ziemassvētku dāvana! Suns vai kaķis ir katra cilvēka paša izvēle, paša jūtu ķīmija un paša atbildība!

Visus mīļi aicinām uz patversmi ” Labās mājas” pēc tam, kad atbildīgais lēmums par dzīvnieka adopciju pieņemts ģimenes kopsapulcē, izvērtējot visu vēlmes un iespējas.