Vislatvijas sacensībās “Suns vai kaķis?” aicinās cilvēkus iestāties par dzīvnieku labturību

Tuvojoties Starptautiskajai dzīvnieku aizsardzības dienai 4. oktobrī, mājdzīvnieku barības zīmoli “Whiskas” un “Pedigree” uzsāk draudzīgas Vislatvijas balsošanas sacensības “Suns vai kaķis?”. Balsošanas mērķis ir ne tikai iedrošināt cilvēkus iestāties par dzīvnieku labturību un drošību, bet arī noteikt, vai mēs esam suņu vai kaķu cilvēku valsts.

Saskaņā ar organizācijas ESDAW datiem*, Eiropā ir aptuveni 100 000 pamestu dzīvnieku. Lai mudinātu cilvēkus iestāties par dzīvnieku labturību un aizsardzību, kā arī, lai noteiktu, vai mēs esam suņu vai kaķu cilvēku valsts, visi Latvijas iedzīvotāji ir aicināti balsot īpašā tiešsaistes platformā www.sunsvaikakis.lv. Balsošana notiks visu septembri līdz 2020. gada 4. oktobrim, kad visā pasaulē tiks atzīmēta Starptautiskā dzīvnieku aizsardzības diena.

Skaiste Sruogaite, “Mars” Korporatīvās komunikācijas direktore Baltijas, Balkānu un Adrijas jūras valstīs: “Starptautiskā dzīvnieku aizsardzības diena aicina cilvēkus pievērst uzmanību dzīvnieku labturības un aizsardzības jautājumiem. Mudinot cilvēkus piedalīties šajā balsošanā, mēs ne tikai tiecamies atrisināt ilgtermiņa “dilemmu”, vai Latvija ir kaķu vai suņu valsts, bet arī vēlamies, lai cilvēki aizdomātos un vēlētos rūpēties arī par tiem mājdzīvniekiem, kuriem tas ir īpaši nepieciešams. Tāpēc, noslēdzoties balsošanai, zīmoli “Whiskas” un “Pedigree”, kuru mērķis ir padarīt mājdzīvnieku pasauli labāku, ziedos 7 tonnas mājdzīvnieku barības dzīvnieku patversmēm visā Latvijā.”

Lai veicinātu sabiedrības iesaisti balsošanas sacensībās “Suns vai kaķis?”, to vadīs divi komandu līderi. “#suņumīļu” komandu vadīs mūziķe Agnese Rozniece (Rakovska) no grupas “Triānas parks”, tikmēr “#kaķumīļu” komandu vadīs komiķis un mūziķis Edgars Bāliņš no grupas “Singapūras satīns” un komiķu apvienības “Comedy Latvia”.

Agnese Rozniece, mūziķe un suņa Kanēlis īpašniece: “Suns ir lojāls, uzticams un dalās beznosacījuma mīlestībā. Manuprāt, ir lieliski, ka mūsu sabiedrībā ir cilvēki, kuri var sniegt palīdzīgu roku dzīvniekiem. Sakritība, taču nesen savam grupas biedram atradu suni patversmē, kas tagad ir kļuvis par laimīgu mīluli.”

Edgars Bāliņš, komiķis un kaķa Gāze īpašnieks: “Esmu kaķu cilvēks, jo šie mājdzīvnieki ir majestātiski, pašpārliecināti un izstaro īpašu enerģiju. Es aicinu ikvienu neuztvert šo aktivitāti kā mūžīgo sacensību starp kaķiem un suņiem, bet gan kā sirsnīgu žestu mūsu četrkājainajiem draugiem, parādot, ka mēs esam ar viņiem, un viņi mums ir ļoti dārgi.”

“Whiskas” un “Pedigree” mājdzīvnieku barības ziedojums 7 tonnu apmērā tiks nogādāts vairākās dzīvnieku patversmēs visā Latvijā, proti, “Ulubele”, “Labās Mājas”, “Slokas dzīvnieku patversme”, “Jelgavas dzīvnieku patversme”, “Pūkainis.lv”, “Liberta” un  “Ar sirdi delnā”.

*Bezpeļņas organizācijas ESDAW – “European Society of Dog and Animal Welfare” dati. Organizācijas misija ir nodrošināt dzīvnieku labturību un aizsardzību Eiropas Savienībā un Eiropā kopumā: http://www.esdaw-eu.eu/

Par “Mars Petcare”

“Mars Petcare” darbojas jau vairāk nekā 75 gadus un tajā ietilpst trīs no pieciem galvenajiem mājdzīvnieku barības zīmoliem pasaulē – PEDIGREE®, WHISKAS® un ROYAL CANIN®. “Mars Petcare” ir augošs, aptuveni 50 zīmolu plašs segments, ko veido aptuveni 75 000 darbinieku no vairāk nekā 55 valstīm, veicinot dažādu mājdzīvnieku, piemēram, suņu, kaķu, zirgu, zivju un putnu, uztura un veselības vajadzības, kā arī padarot to par vienu no vadošajiem mājdzīvnieku barības uzņēmumiem pasaulē.

Par “Mars, Incorporated”

“Mars” ir ģimenes uzņēmums, kam ir vairāk nekā gadsimtu ilga vēsture, ražojot dažādus produktus un piedāvājot pakalpojumus cilvēkiem un viņu mājdzīvniekiem. Ar vairāk nekā 35 miljardiem dolāru pārdošanas apjomos, kompānija ir globāla mēroga tirgus spēlētājs, kas ražo vairākus no pasaulē mīlētākajiem zīmoliem: M&M’s®, SNICKERS®, TWIX®, MILKY WAY®, DOVE®, PEDIGREE®, ROYAL CANIN®, WHISKAS®, EXTRA®, ORBIT®, 5™, SKITTLES®, UNCLE BEN’S® un COCOAVIA®. “Mars” darbinieki gādīgi rūpējas par pusi no pasaules mājdzīvniekiem, izmantojot kompānijas ražotos uztura un veselības produktus, kā arī pakalpojumu biznesu, piemēram, Banfield Pet Hospitals™, BluePearl®, Linnaeus, AniCura, VCA™ un Pet Partners™. “Mars” darbojas vairāk nekā 80 valstīs un tā galvenā mītne atrodas Maklīnā (McLean), Virdžīnijas štatā (ASV). Pieci “Mars” pamatprincipi – kvalitāte, atbildība, savstarpīgums, efektivitāte un brīvība – iedvesmo vairāk nekā 125 000 uzņēmuma darbinieku katru dienu rīkoties, lai palīdzētu radīt rītdienas pasauli, kurā planēta, tās cilvēki un mājdzīvnieki varētu plaukstoši dzīvot.