Seko mums: Instagram Facebook Twitter
  Draugi
  • Arčers
  • Binders
  • Borisa un Ināras Teterevu fonds.
  • RIX
  • Royal Canin
  • DinoZoo
  • Zoo Centrs
  • Ķepa uz Sirds

1. Informatīvā tālruņa funkcijas nodrošināšana dzīvnieku uzraudzībai Rīgas pilsētā
Zvanu pieņemšanu pa tālruni 67558855 no iedzīvotājiem un dienestiem septiņas dienas nedēļā 24 stundas diennaktī veic SIA “Dr.Beinerts”.

2. Bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušu vai cietušu savvaļas dzīvnieku izķeršana un aprūpe
Zvanu pieņemšana pa tālruni 67558855. SIA “Dr.Beinerts” izvērtē situāciju un nodrošina dzīvnieku ķērāja izbraukšanu uz notikuma vietu.
Dzīvnieki tiek pieņemti un aprūpēti arī, ja uz SIA “Dr.Beinerts” veterināro klīniku Ģertrūdes ielā 101, Rīgā dzīvnieku ir piegādājis iedzīvotājs, kā arī valsts vai pašvaldības dienesti. Par bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušu dzīvnieku nav uzskatāms putna mazulis, kas mācās lidot, vai kas ir izkritis, vai izmests no ligzdas šī paša iemesla dēļ, un nav traumēts.

3. Negadījumā cietušu un slimu klaiņojošu suņu un kaķu izķeršana un aprūpe
Zvanu pieņemšana pa tālruni 67558855. SIA “Dr.Beinerts” izvērtē situāciju un nodrošina dzīvnieku ķērāja izbraukšanu uz notikuma vietu, dzīvnieka meklēšanu, notveršanu, veselības stāvokļa novērtēšanu un transportēšanu uz SIA “Dr.Beinerts” veterināro klīniku Ģertrūdes ielā 101, Rīgā, kur tam tiek sniegta veterinārmedicīniskā palīdzība. Cietušu suni vai kaķi uz klīniku var piegādāt arī iedzīvotājs vai dienesti.

4. Klaiņojošo un bezsaimnieka dzīvnieku (kas nav cietuši) izķeršana
Zvanu pieņemšana pa tālruni 67558855. Ja dzīvnieks pēc vizuālām pazīmēm izskatās vesels (nav redzamas veselību un dzīvību apdraudošas pazīmes), SIA “Dr.Beinerts” novirza informāciju nodibinājumam “dzivniekupolicija.lv”, kas pārņem šādu izsaukumu apkalpošanu un nodrošina suņu izķeršanu kā arī nogādāšanu dzīvnieku patversmē. Prioritāte ir agresīvi suņi, kas var apdraudēt sabiedrisko kārtību. Klaiņojoši suņi tiek ķerti (no plkst. 8.00 līdz plkst. 18:00). Nodibinājums “dzivniekupolicija.lv” ir atbildīgs arī par bez saimnieka palikuša suņa un kaķa (piemēram, saimnieka miršanas gadījumā) paņemšanu no noteiktas vietas un transportēšana uz dzīvnieku patversmi, kā arī nodrošina dzīvnieku notveršanu un transportēšanu uz patversmi, ja atbildīgie dienesti sastādīta dzīvnieku izņemšanas dokumentāciju. Nodibinājuma “dzivniekupolicija.lv” kontakttālrunis 25473333. Rīgas pilsētā izķertie klaiņojošie un bezsaimnieka dzīvnieki (suņi un kaķi) nonāk dzīvnieku patversmē “Ulubele” (adrese: „Ozolaine”, Līči, Stopiņu novads, tālr. 27803333) vai “Labās mājas” (adrese: Mežapurva ielā 2, Rīgā, tālr. 226617636).

5. Negadījumos cietušo un slimo bezsaimnieka dzīvnieku bezmaksas eitanāzija
Negadījumos cietušo un slimo bezsaimnieka dzīvnieku (suņu, kaķu, putnu) eitanāzija ietver bezmaksas pakalpojumu iedzīvotājiem, kas nogādājuši cietušu dzīvnieku (suni, kaķi, putnu) Rīgas pilsētas veterinārajās klīnikās:

6.Rīgas pilsētas maznodrošināto un trūcīgo iedzīvotāju dzīvnieku sterilizācija un eitanāzija
Uz vienu iedzīvotāju pieņemamo dzīvnieku skaits nedrīkst pārsniegt 2 dzīvniekus. Pakalpojumu var saņemt pēc iepriekšēja pieraksta augstāk minētajās klīnikās.

7. Bezsaimnieka kaķu sterilizācija/kastrācija un to atgriešana dzīves vietā
Lai samazinātu bezsaimnieka kaķu skaitu Rīgas dome īsteno bezsaimnieka kaķu kontroles programmu „noķer – sterilizē – atlaiž”. Pēc sertificēta veterinārārsta veiktās apskates slimie kaķi tiek eitanazēti, bet veselie sterilizēti, vakcinēti pret trakumsērgu un nogādāti atpakaļ dzīvesvietās.
Pieteikt kaķus sterilizācijai var kā fiziska, tā juridiska persona. Personai jāaizpilda iesnieguma veidlapa (http://mvd.riga.lv/pakalpojumi/ Iesniegums kaķu sterilizācijai, ja kaķus uz veterināro klīniku nogādā iedzīvotājs), jāiesniedz Departamentā un kaķu sterilizācija tiek veikta iesniegumu saņemšanas secībā. Ārpus kārtas tiek apkalpotas valsts un pašvaldības iestādes (izglītības, veselības aprūpes iestādes u.c.).
Kaķu sterilizāciju nodrošina augstāk minētās veterinārās klīnikas, taču izķeršanu un transportēšanu uz/no klīnikām nodibinājums “dzivniekupolicija.lv”

8. Dzīvnieku līķu savākšana un utilizācija Rīgas pilsētā
Konstatējot pilsētas ielās, parkos vai citā publiskā cietā bojāgājušu dzīvnieku, jāsazinās ar SIA “SIA 1960” pa tālruni 26132132, kas nodrošina dzīvnieka līķa paņemšanu un transportēšanu uz dzīvnieku kapsētu “Citi medību lauki”.

9.Mežacūku izplatības ierobežošana
Biedrības „Pierīgas mednieku klubs” kontakttālrunis 29497084 (pārstāvis Kaspars Šuikovskis)

Ziņas/Sākums
 
Mājas lapu izstrāde © Guntis.lv