Stulbā kaza, tev būs skatīties „Degpunktu”!jeb Kur meklēt reālu palīdzību

Aut. „ Labo māju” administratore L.Roze

Ja dzīvnieka īpašniekam vai atradējam patversmē atsaka uzņemt dzīvnieciņu nekavējoties, visbiežāk seko zākāšanās: jūs esat vienaldzīgi, cietsirdīgi, neiejūtīgi, priekš kam tad jūs esat; nolādam, lai ellē nonākat utt. Lamu plūdus pat varētu saprast – cilvēki iedomājušies, ka viņu problēmas risinājums ir ļoti vienkārši pārliekams uz citu pleciem, taču, kad tā nonotiek, jūtas sarūgtināti, kam seko katra indivīda inteliģences līmeņa paraugdemonstrējumi. Jāteic, ka pirmo reizi tiku pie pagodinājuma tapt par „stulbu kazu” tikai tāpēc, ka neskatos dzelteno skandālraidījumu „Degpunktā”.
„Te, pie mājas Rīgā, ir savainota kaija, iedodiet man „Dzīvnieku policijas” tālruni, lai viņi var atbraukt un putnu izglābt,” telefonklausulē runāja latviešu sieviete vecumā ap 40 gadiem. „Iedošu Rīgas pilsētas dzīvnieku glābēju tālruni,” sāku atbildēt, „jo „Dzīvnieku policija” ir tikai informatīvs interneta portāls, nevis reāli strādājoša glābšanas brigāde.” „Nē,” sieviete iebilda, „man vajaga „Dzīvnieku policiju”. – „Viņiem nav telefona.” – „Kā nav?!!? Internetā ir vesela lapa, raidījumā „Degpunktā” stāstīja: ja vajaga palīdzēt dzīvniekiem, viņiem jāzvana, vajag vairāk skatīties televīziju, „”Degpunktu”, stulbā kaza, tad tu arī zinātu, kā jāglābj dzīvnieki”! Sekoja vēl „jauki” veltījumi man kā nezinītei un klausule tika nomesta.
Zināšanai visiem, kas skatās vai neskatās raidījumu „Degpunkts”, bet kuriem reiz var nākties stāvēt līdzās dzīvniekam, kam nepieciešama palīdzība: šobrīd – tā ir Rīga vai cita apdzīvota vieta Latvijā – reāli palīdz, tātad uz notikumu vietām izbrauc pašvaldību izveidoti un/vai uzturēti dzīvnieku glābšanas dienesti (visbiežāk tās ir pašvaldību patversmes, izņemot Rīgu, kur ir glābēji – veterinārās klīnikas „Dr. Beinerts” darbinieki), pašvaldības policijas darbinieki, privāto dzīvnieku patversmju vai dzīvnieku aizsardzības biedrību pārstāvji, Pārtikas un veterinārā dienesta inspektori. Lai cik ļoti mums gribētos, ka arī Latvijā beidzot darbotos reāla dzīvnieku policija ar visām policistiem piešķirtajām likumdošnas pilnvarām, pagaidām šo divu vārdu salikums ir tikai privātas organizācijas ar Eiropas Savienības fondu atbalstu izveidots informatīvs interneta portāls. Tā darbība balstās uz klaiņojošu, atrastu vai pazudušu mājdzīvnieku sludinājumu apriti un ieteikumiem, kā rīkoties dažādās situācijās.
Lai vajadzības gadījumā jūs nemulstu, kur meklēt palīdzību, vērsieties pie attiecīgās teritorijas pašvaldības policijas vai tuvākās dzīvnieku patversmes, kuras darbinieki zinās, kam tālāk jāpāradresē reālie glābšanas darbi