Šēras un viņas kucēnu stāsts

2015.gada 9.jūlijs

Patversmē nonāca desmit dažas dienas veci kucēni, kuri atrasti Siguldā uz ielas. Mazie bija brutāli izmesti uz ielas, “par laimi, ne mežā vai kādā grāvī, bet pilsētā – Lauku ielā, Siguldā”.

No medijiem

“Šodien mūsu patversme kļuva bagātāka par desmit suņiem. Lai gan šobrīd mute īsti neveras pīkstošās radības saukt par suņiem. Pūpoliņi, ronēni, kunkulīši… Viņi reiz būs suņi, ja vien liktenis viņiem būs labvēlīgs,” pavēstīja patversmes “Labās mājas” darbiniece Lolita Roze.

“Liels lūgums siguldiešiem un Siguldas novada iedzīvotājiem: ja jums ir kaut mazākās aizdomas, no kurām mājām brutāli tika izmesti desmit kucēni drošai nāvei, tātad – dzemdējusi kucīte ir, piens pupiņos deg, bet mazuļu nav – lūdzu, sazinieties ar patversmi!” mudina patversmes darbiniece.

http://www.delfi.lv/mansdraugs/zveru-dzive/46198969_sigulda-uz-ielas-izmesti-desmit-dazas-dienas-veci-kuceni-patversme-ludz-ziedot-baribai

http://nra.lv/latvija/144973-sigulda-uz-ielas-izmesti-desmit-mazi-kuceni-patversme-ludz-palidzet.htm

http://www.tvnet.lv/zala_zeme/dzivnieki/567334-sigulda_uz_ielas_izmesti_desmit_mazi_kuceni_patversme_ludz_ziedot_to_pabarosanai

http://www.la.lv/desmit-sigulda-izmestiem-kucentiniem-mekle-majas-un-palidzibu-baribas-sagade/

 

2015.gada 10.jūlijs

Tikai pateicoties siguldiešu atsaucībai, Vitai, “R.D.A.” veikala kolektīvam un visiem, kuri iesaistītājas sunītes ķeršanā izdevās kucīti noķert!

No medijiem

Juglas dzīvnieku aizsardzības grupas uzturētās patversmes vadītāja Astrīda Kārkliņa aģentūrai BNS pastāstīja, ka dzīvnieku aizstāvji saņēma vairākus zvanus ar vērtīgu informāciju no Siguldas iedzīvotājiem, kas pastāstīja gan par suni, gan par mājām, kurās suns, iespējams, mitinās.

Kārkliņa sacīja, ka kucīti izdevies noķert pēc vairākām stundām. Viņa pateicās atsaucīgajiem Siguldas iedzīvotājiem, kuri palīdzēja suni notvert. Pašlaik kucīte ir ceļā uz patversmi, dzīvnieku pārstāvji arī iegriezušies Siguldas policijā, lai informētu par notikušo. Vietējo sniegtā informācija dzīvnieku aizstāvjiem liecina, ka mājas saimnieks ēkā pastāvīgi nedzīvojot.

http://www.delfi.lv/mansdraugs/zveru-dzive/46202339_atrasta-desmit-uz-ielas-izmesto-kucenu-mamma-un-noskaidrots-saimnieks

http://www.la.lv/atrod-10-uz-ielas-sigulda-pamesto-kucenu-saimnieka-maju/

http://www.la.lv/sigulda-izmesto-kucenu-mamma-savus-bernus-pienemusi-lietu-skatis-policija/

 

2015.gada 19.jūlijs

Mazie ēd un pieņemās spēkā, kucīte Šēra atkopjas.

No medijiem

Cilvēki interesējas par iespēju kļūt par saimnieku kādam no Siguldā pamestajiem kucēniem, bet patversme lūgusi vēl nogaidīt līdz mazuļi paaugas, pastāstīja Juglas dzīvnieku patversmes “Labās mājas” vadītāja Astrīda Kārkliņa.

“Kucēni aug un jau pēc nedēļas varēsim sākt piebarot. Šobrīd viņu īstā mamma baro sešus kucēnus, bet kucīte, kura ienāca patversmē tajā pašā dienā un kurai bija savs piens no sava iepriekšējā kucēna, izbaro četrus kucēnus. Uzskatām, ka šobrīd kucēniem ir veicies, un visiem piena pietiek,” stāstīja Kārkliņa.

Atkopjas arī kucēnu mamma, kura labi ēd un sargā mazuļus. “Tikai pilnīgi neprot iet pie pavadas un nešus jānes ārā nokārtoties. Luncina asti kopējiem, bet no neparastā un trokšņiem baidās. Laikam nekad nav dzīvojusi iekštelpās,” pieļauj dzīvnieku aizstāve.

http://www.delfi.lv/mansdraugs/zveru-dzive/46231577_cilveki-interesejas-par-sigulda-pamestajiem-kuceniem-bet-suniem-japaaugas