Seko mums: Instagram Facebook Twitter
  Draugi
  • Arčers
  • Binders
  • Borisa un Ināras Teterevu fonds.
  • RIX
  • Royal Canin
  • DinoZoo
  • Zoo Centrs
  • Ķepa uz Sirds

Braucienu uz mājā pārcieta ļoti labi, lai arī bija tikko paēdis vakariņas. Pirmais vakars mājās – satikšanās ar mājas iemītnieci 10 gadus vecu Vidusāzijas aitu suneni Ursu izvērtās savādāk nekā bijām iecerējuši. Dāma nemaz nebija priecīga par jauno ģimenes iemītnieku. Šī iemesla dēļ Rafis vairāk laika arī turpmāko nedēļu vairāk laika pavadīja istabā nekā pagalmā. Pirmajā vakarā Rafis pats uzcienājās virtuvē no galda un apēda pēdējo pankūku. Pa dienu Rafis, kamēr Ursa tika ievietota voljerā, padzīvojās pa pagalmu, vēlāk devās pastaigā. Deguns pārsvarā gāja pa zemi un tika cītīgi ostītas jaunās smaržas. Viņam ne īpaši patika pretimnācēji, kuriem gribēja rūcot lekt virsū. Otrajā dienā Rafis jau sajūtas kā saimnieks, aprej garāmgājējus aiz žoga. Arī vakarā, televizorā dzirdot soļus, izsprūk skaļš rējiens. Sagādājām jaunu rotaļlietu – gumijas kaulu. Ar to zobos labu laiku Rafis rikšoja pa pagalmu. Netiek smādētas arī koka pagales. Ursa vēljoprojām nav sajūsmā par Rafi.
Mums mājā pirmais stāvs ir atklātas telpas, bez durvīm un trepes uz otro stāvu nav slēgtas, pieaugušo klātbūtnē Rafis ir iemācījies, ka nedrīkst iet augšā pa trepēm, bērnu klātbūtnē, gan pamanās uzkāpt augšā. Tā kā māja ir Rafja teritorija, mēģinām sumus sadraudzināt iekštelpās. Ursa kļūst pielaidīgāka, bet ļoti uzskatāmi ignorē Rafi. Rafis vakarā piečurā istabu vietā, kur bija sēdējusi Ursa.
Trešajā dienā mums jādodas uz darbu, tā kā suņi vēl nav sadraudzējušies, talkā tiek aicināta vīramāte, kura pa dienu divas turpmākās nedēļas pieskatīs Rafi, kamēr esam darbā. Sākumā, pēc mūsu aizbraukšanas Rafis smilkst un guļ pie durvīm, bet, kad dabū našķi, bēdas aizmirstas. Vakarā ejam kopīgā pastaigā ar abiem suņiem, pagaidām Rafi vedu pavadā es, vīrs – Ursu. Ja Rafis pienāk par tuvu, Ursa uzrūc. Nākamās dienas pie pavadas vedu abus suņus, Ursa diezgan ignorē Rafi. Ja Rafis mēģina spēlējoties iekost – Ursa uzrūc, rāda zobus.
Pirmajā nedēļā Rafis iemācījās komandu “sēdēt”, reizēm gan pazūd pacietība sēdēt un gaidīt, ka tiks nolikts ēdiena trauks. Suņu puika ir diezgan ēdelīgs, kas liek secināt, ka pirms nonākšanas patversmē viņš ir cietis badu. Ejot pastaigās viņš uzlasa visādus papīrus u.c. drazas, mājā no komposta kaudzes ķeksē ārā banānu mizas. Ja Ursa nav izēdusi savu trauku, tad Rafis izēd atlikumus un kārtīgi vēl izlaiza trauku.
Tagad jau katru vakaru dodamies pastaigās līdz Gaujai vismaz pusstundu raitā solī. Lietains laiks nav šķērslis. Sākumā pa ceļam Rafim deguns gāja tik pa zemi, cītīgi tika izpētīts katrs noietais metrs. Ārpus pagalma ar Rafi ejam pie pavadas.
Rafis vēl pa nakti guļ iekštelpās, bet pa dienu abi suņi dzīvojas pagalmā. Katru vakaru ejam pastaigās. Kad paliks siltāks, Rafis sāks nakšņot ārā.
Rafim patīk nodarboties ar zemes darbiem, kur kāds kurmja rakums, tur top bedre. Vēl viņam patīk grauzt kokus, gan dažādus zarus, gan malkas pagales.
Kad Rafis pirmo reizi palika viens pats mājās – savā voljerā. Vakarā secinājām, ka bijuši mēģinājumi tikt ārā, jo bija deformēts piekariņš pie kakla siksnas. Liels bija suņa prieks mūs sagaidot mājās.
Tā kā reizi mēnesī nedēļas nogalēs dodamies pārgājienos ar nakšņošanu, Rafis paliek Rīgā dzīvoklī pie vīramātes, kur tiek kārtīgi izstaidzināts pa Vecmīlgrāvi. Ja viņam ir vajadzība iet ārā, viņš iet koridorī un rausta pavadu. Rafis jau ir iemācījies, ka tur var izdiedelēt ēdiena papildporciju vai atlikumu no pusdienu šķīvja.
Nākotnē gribētu ņemt Rafi līdzi pārgājienos apkārt Latvijai.

 1. un 7.aprīlī bija pirmās nodarbības suņu skolā. Sestdienā no sākuma bija individuālā nodarbība un pēc tam piepulcējās vēl 6 suņi. Kopumā gāja labi, Rafis izdauzījās ar citiem kucēniem un mēs abi pēc nodarbības bijām pamatīgi noguruši. Svētdien Rafis parādīja savas dusmīgās rakstura šķautnes. Kopā bija 7 suņi, tikai nedaudz nomainījās skolnieku sastāvs. Uz nodarbību bija ieradies vācu aitu suns, ar kuru Rafim izcēlās pamatīgs kašķis un viņš kādu laiku nevarēja nomierināties. Šī iemelsa dēļ uz nākamajam nodarbībām brīvajā – rotaļu laikā būs jāvelk uzpurnis.
  Svētdienas vakarā paņēmu Rafi līdzi uz vakara skrējienu. Skrējiena laikā varēja baudīt suņu skolā apgūtās zinības, Rafis klausīja komandu “blakus”, kā arī rāmi izturējās pret pretī braucošiem velosipēdistiem (iepriekš pastaigu laikā rūca un gribēja lekt virsū).
  Maija beigās plānojam veikt sterilizāciju.
Ziņas/Sākums
 
Mājas lapu izstrāde © Guntis.lv