Seko mums: Instagram Facebook Twitter
  Draugi
  • Arčers
  • Binders
  • Borisa un Ināras Teterevu fonds.
  • RIX
  • Royal Canin
  • DinoZoo
  • Zoo Centrs
  • Ķepa uz Sirds

Lūdzam iepazīties ar „Juglas Dzīvnieku aizsardzības grupa” izveidotajiem dzīvnieka adopcijas noteikumiem, kas balstīti uz starptautiski atzītu dzīvnieku patversmju politiku un gadu desmitu praksi.

Materiāls ir veidots, lai palīdzētu Jums un Jūsu ģimenei apsvērt jautājumus, kas saistīti ar pajumtes sniegšanu jaunam Jūsu ģimenes loceklim-sunim vai kaķim. Šī informācija nav paredzēta, lai Jūs atturētu no dzīvnieka adopcijas. Mēs ceram, ka tā palīdzēs Jums un ģimenei pieņemt pamatotu lēmumu, kas radīs ilgstošas un veiksmīgas attiecības.

Patversmes ik gadu pieņem lielu skaitu negribētu, pamestu un cilvēka nodotu dzīvnieku. Mēs redzam, cik bieži tiek pieņemti nepareizi lēmumi, kā rezultātā visvairāk cieš dzīvnieki. Tādēļ mēs jūs mudinām rūpīgi apsvērt iespēju pieņemt jaunu mīluli.

Būt par dzīvnieka īpašnieku nozīmē uzņemties saistības. Jums jāapzinās visi saistību aspekti, piemēram, veselības aprūpe, vakcīnas, uzvedība, barošana, rotaļas un apmācība.

Lai kādu suni vai kaķi jūs izvēlētos, vissvarīgākais ir atcerēties, ka šīs attiecības ir uz mūžu! Pieņemot savā ģimenē dzīvnieku, jūs piekrītat ilgtermiņa saistībām. Pārliecinieties, ka esat tam gatavi!

Novēlam veiksmīgu patversmes apmeklējumu un ceram, ka kopīgi mums izdosies atrast tieši tādu dzīvnieku, kādu Jūs meklējat!

IMGP5207 KaķisŠie ir jautājumi, uz kuriem jums jārod atbildes pirms vēlaties adoptēt kaķi.

•    Kādam kažoka tipam jūs dotu priekšroku? Vai jums būtu iebildumi katru dienu ķemmēt savu mīluli un bieži tīrīt māju?
•    Kāda vecuma kaķi jūsu vēlētos? Vai jums pietiks laiks kaķēnam? Vai labāk piedāvāt pajumti vecākam kaķim?
•    Vai dzīvojat pilsētas dzīvoklī, privātmājā vai laukos?
•    Cik daudz izmaksās rūpes par kaķi?
•    Vai kādam mājās ir alerģija pret kaķu spalvām?
•    Cik veci ir bērni, kuriem būs kontakts ar kaķi?
•    Vai jums ir citi mājdzīvnieki, kuriem varētu rasties pretenzijas pret jaunu iemītnieku?
•    Adaptācijas posmā kaķi nevarēs laist ārā, vai jums būs pretenzijas pret kaķa tualeti mājā?

Patversmes pārstāvis un potenciālais saimnieks kopīgi izvēlas visatbilstošāko kaķi, apvienojot patversmes rīcībā esošo informāciju par kaķa raksturu, aktivitātes līmeni un iepriekšējiem dzīves apstākļiem (kaķis dzīvojis pilsētas dzīvoklī, lauku sētā, ģimenē ir bijuši bērni, saimnieks pavadījis ar dzīvnieku visu dienu, bijuši citi mājdzīvnieki utt.), kā arī potenciālā saimnieka vēlmes un iespējas.

Jaunajiem saimniekiem kaķi tiek atdoti vakcinēti, attārpoti, atblusoti; visi kaķi, kas vecāki par 5-6 mēnešiem, tiek sterilizēti. Izņēmums ir dzīvnieki, kurus pēc veterinārārsta slēdziena nevar sterilizēt medicīnisku apsvērumu dēļ. kaķēnus atdod nesterilizētus, bet ar jauno īpašnieku parakstītu apņemšanos to nodrošināt pašiem.
Jaunie kaķu īpašnieki paraksta patversmes administrācijas sagatavotu Kaķa apliecību, kurās ir ietvertas dzīvnieka labturības pamatprasības.

Paņemot kaķi no patversmes, jaunajam īpašniekam ir jārēķinās ar ziedojumu, kura apmērs ir atkarīgs no veterinārmedicīnisko pakalpojumu izmaksām konkrētajam kaķim (vakcinācijas un sterilizācijas izmaksas). Pārējās patversmes izmaksas (dzīvnieku barība, veterinārmedicīniskā aprūpe, komunālie maksājumi, saimniecības preces, darbinieku atalgojums u.c.) tiek segtas no ziedojumiem..

NB! Potenciālais saimniek! Pirms kaķīša vešanas mājup iegādājieties “jaunā mājinieka komplektu” – ēdiena un dzēriena traukus, iekārtojiet guļvietu, kaķa tualeti un iegādājieties atbilstošu dzīvnieku barību un rotaļlietas, nagu asināmo statīvu.

Lai nesagādātu nepatīkamus un uztraukuma pilnus brīžus sev, kaķim un apkārtējiem, lūdzam neizmantot sabiedrisko transportu un kaķi uz jauno mājvietu  vest ar automašīnu. Īpaši uzsveram, ka kaķis no patversmes tiek atdots tikai personīgi tā nākamajam saimniekam/ģimenei.

galvenā bilde SunsŠie ir jautājumi, uz kuriem jums jārod atbildes pirms vēlaties adoptēt suni.
•    Kāda lieluma, vecuma, dzimuma suns un kāds tā kažoka (garspalvains, gludspalvains) veids jums būs vēlamākais?
•    Cik liels ir jūsu dzīvoklis, māja un kāda ir mājas apkārtne (mežs, parki u.c. vietas suņa pastaigām)?
•    Ja interesē noteiktas šķirnes suns vai šīs šķirnes jauktenis, cik daudz par šķirni jūs zināt? Kāda ir šīs šķirnes suņu uzvedība? Vai ir kādas veselības problēmas, kas saistītas ar konkrēto šķirni?
•    Cik daudz laika jūs varēsiet veltīt sunim?
•    Cik aktīvs ir jūsu dzīvesveids (vai bieži dodieties ceļojumos, izbraukumos, komandējumos)?
•    Cik ilgu laiku suns pavadīs mājās viens? Vai ir kāds ģimenes loceklis, kurš mājās atrodas gandrīz visu dienu?
•    Vai kādam no ģimenes ir alerģija pret suņu spalvām?
•    Cik liela pieredze ir bērniem, kas kontaktēsies ar dzīvnieku?
•    Vai jums ir bērni vai mazbērni, kas pie jums bieži viesojas?
•    Vai jums jau ir kāds mājdzīvnieks un kāda būs viņu reakcija uz jauno kaimiņu?
•    Cik izmaksās suņa uzturēšana?

Uz šiem visiem jautājumiem jāatbild pirms uzņematies saistības ne vien jūsu pašu, bet arī suņa labā. Tā kā pastāv simtiem suņu šķirņu, izvēlēties vienu suni, kas vislabāk derēs jūsu ģimenes dzīves stilam, nav vienkārši.

Patversmes pārstāvis un potenciālais saimnieks kopīgi izvēlas visatbilstošāko suni, apvienojot patversmes rīcībā esošo informāciju par suņa raksturu, aktivitātes līmeni un iepriekšējiem dzīves apstākļiem (suns dzīvojis pilsētas dzīvoklī, lauku sētā, ģimenē ir bijuši bērni, saimnieks pavadījis ar dzīvnieku visu dienu, bijuši citi mājdzīvnieki utt.), kā arī potenciālā saimnieka vēlmes un iespējas.

Jaunajiem saimniekiem suņi tiek atdoti vakcinēti, attārpoti, atblusoti; visi suņi, kas vecāki par 5-6 mēnešiem, tiek sterilizēti. Izņēmums ir dzīvnieki, kurus pēc veterinārārsta slēdziena nevar sterilizēt medicīnisku apsvērumu dēļ. Kucēnus atdod nesterilizētus, bet ar jauno īpašnieku parakstītu apņemšanos to nodrošināt pašiem.

Jaunie suņu īpašnieki paraksta patversmes administrācijas sagatavotu Suņa apliecību, kurās ir ietvertas dzīvnieka labturības pamatprasības.

Paņemot suni no patversmes, jaunajam īpašniekam ir jārēķinās ar ziedojumu, kura apmērs ir atkarīgs no veterinārmedicīnisko pakalpojumu izmaksām konkrētajam sunim (vakcinācijas un sterilizācijas izmaksas). Pārējās patversmes izmaksas (dzīvnieku barība, veterinārmedicīniskā aprūpe, komunālie maksājumi, saimniecības preces, darbinieku atalgojums u.c.) tiek segtas no ziedojumiem.

NB! Potenciālais saimniek! Pirms sunīša vešanas mājup iegādājieties “jaunā mājinieka komplektu” – ēdiena un dzēriena traukus, atbilstošu dzīvnieku barību, iekārtojiet guļvietu, iegādājieties suņa kaklasiksnu un pavadu, rotaļlietas.

Lai nesagādātu nepatīkamus un uztraukuma pilnus brīžus sev, sunim un apkārtējiem, lūdzam neizmantot sabiedrisko transportu un suni uz jauno mājvietu  vest ar automašīnu. Īpaši uzsveram, ka suns no patversmes tiek atdots tikai personīgi tā nākamajam saimniekam/ģimenei.

Uz sākumu
Mājas lapu izstrāde © Guntis.lv