Mums, Juglas dzīvnieku patversmei „ Labās mājas”, jau 1 gads!

2012.gads Juglas Dzīvnieku patversmei “Labās mājas” bijis īpašs. Pēc desmit gadus ilga, neatlaidīga darba 2012. gada janvārī „Labās mājas” vēra savas durvis. Piepildījās sen lolotais sapnis par jaunu, dzīvnieku labturības prasībām atbilstošu patversmi, kur ik dienas 50 suņiem un 40 kaķiem justies droši, silti un pilniem punčiem gaidīt savus jaunos saimniekus. „Pirmā roka” izvēlēties vietas siltajās, jaunajās telpās bija Juglas suņu patversmes iemītniekiem, kuri līdz ar patversmes darbiniekiem piedzīvoja ilgi gaidītos Jurģus. Drīz vien savas vietas „Labajās mājās” ieņēma arī 40 kaķi.

Ja gadu vērtējam kā reālisti, tad redzam, cik daudz ir nevienam nevajadzīgo, pamesto un nodoto dzīvnieku. Cik cilvēkos daudz nodevības, cietsirdības un melu.70-298

Ja gadu vērtējam kā optimisti, gadā bijis daudz prieka un laimes brīžu. Smaidīgas ģimenes, kuras dodas mājup ar savu jauno ģimenes locekli. Patversmes suņi, kuri laimīgi atgriežas no pastaigas mežā ar brīvprātīgajiem. Saimnieka un pazudušā suņa atkalsatikšanās prieks, paēduša kaķēna murrāšana. Kaķis, kurš atveseļojas pēc autotraumas, vai kucēns, kurš vairs nekad necietīs badu.

Tie ir 317 cilvēku nodoti suņi un 312 bēdubrāļi kaķi, kuriem, pateicoties „ Labajām mājām”, ir otra iespēja iepazīt māju sajūtu un saimnieka mīlestību.

Priecājamies, cik daudzi cilvēki dzīvo ar atvērtu sirdi un ir gatavi veltīt savu laiku vai daļu  ienākumu, lai palīdzētu būt „ Labajām mājām”. Paldies mūsu brīvprātīgajiem, kuri dodas pastaigās ar suņiem tveicē, lietū un sniegputenī. Paldies darba kolektīviem, kas gatavi atrotīt piedurknes un talkot. Paldies daudziem, jo daudziem skolēniem, kuri patversmē iemācās līdzcietību, atbildību un sapratni pret dzīvniekiem.

Nedaudz statistikas:

Gada laikā gardu muti notiesāti aptuveni 9000 kg sausās suņu barības, 1400 kg kaķu barības. Izlietoti 3600 kg kaķu tualetes smilšu. Un cik vēl našķu un konservu, kas likti  uz kārā zoba. Apēstas arī 2300 attārpošanas tabletes.

Jaunāko patversmes iemītnieku godā tika kucēni, kuru mammīte tos laida pasaulē pāris dienas pēc nokļūšanas patversmē. Otrajā vietā, kopā ar kaķeni pie patversmes atstātie pāris dienu vecie mazuļi. Vecākie iemītnieki- 12 gadus vecs runcis un  15 gadus veca sunīte. Starp citu, patversmes rekords ir 78 brīvprātīgie vienā dienā!

“Labās mājas” tiek uzturētas vienīgi pateicoties līdzcilvēku atbalstam, no ziedojumiem. Un dzīvnieku barība, diemžēl, nav visi patversmes izdevumi. Tie ir arī kumunālie maksājumi (pareiziniet sava mājokļa izmaksas vismaz ar 20), veterinārmedicīniskie pakalpojumi, saimnieciskie izdevumi.C2040-918

Paldies visiem, kuri bija, ir un būs kopā ar mums!  Juglas suņu patversme „ Labās mājas” komanda.