Seko mums: Instagram Facebook Twitter
  Draugi
  • Arčers
  • Binders
  • Borisa un Ināras Teterevu fonds.
  • RIX
  • Royal Canin
  • DinoZoo
  • Zoo Centrs
  • Ķepa uz Sirds

Moksijs (6 gadi) ir lielisks zvēriņš – kompanjons. Viņam patīk spēlēties – gan tvarstīt mantiņu, kas piesieta pie hēlija balona, gan cīkstēties ar spalvu kušķi stibiņas galā, gan, jo īpaši, izlikties, ka vēlas vēdera bužināšanu tādējādi ievilinot vientiesīgo spēļu partneri aizraujošā rotaļā – kost sāpīgi. Moksijam vislabāk patīk klusa un mierīga vide, kuru viņš var patstāvīgi izpētīt un izošņāt. Izpētes rezultātā secināts, ka brīnišķīgi objekti jaunajā namā ir – ieslēgta datora tastatūra, kamīna skurstenis, aizkari un kurpju kaste. Savukārt pret fēnu, ledusskapi un čīkstīgajām kāpnēm ir nepieciešams attiekties ar piesardzību. Moksijam patīk būt kopā ar cilvēkiem un, kad vien viņš nav aizņemts rotaļās, kaķītis, skaļi murrājot, saritinās kamoliņā un iemieg, ļaujoties kompanjona bužināšanai.
Pirmajā dienā kaķītis bija ļoti satraucies. Iepriekš dzīvojot dzīvoklī, kaķītis nebija pieradis pie plašām, lielām telpām. Sākotnēji vēlējāmies to iepazīstināt ar dzīvojamo istabu. Retrospektīvi tā bija slikta ideja. Kaķis bija stresā, centās izbēgt caur kamīna skursteni. Pēc tam sēdēja nekustīgi telpas stūrī un vēlāk sēdēja klēpī. Vakarā kaķi un kastīti/ ēdienu pārvietojām uz daudz mazāku istabu, kas bija galvenā uzturēšanās vieta nākamās 3-4 nedēļas.
Vēl otrajā dienā Moksijs dzīvoja zem gultas, dziļākajā un neaizsniedzamākajā stūrī. Pavadīju dienu kaķītim liekot mieru, bet atrodoties ar to vienā istabā. Kaķītis turpināja būt ļoti satraucies. Dienas beigās kaķītis atsāka ēst, dzert. Kaķītis ir izcili tīrīgs un bez izņēmuma izmanto kastīti ar bentonīta smiltīm.
Taču dienām ritot vēlme spēlēties uzvarēja un izdevās kaķīti iekārdināt uz 3h spēlēšanās sesiju.
Diezgan ilgi Moksijs turpināja būt ārkārtīgi aizdomīgs pret jebkuru telpu (it īpaši pirmo stāvu) un nebija gatavs pamest sev norādīto telpu. Taču laika gaitā kļuva aizvien mīļāks. Drīz vien kaķītis gulēja gultā, pieprasīja samīļošanu un izrāda nebeidzamu enerģiju spēlēs.
Pēc 1 mēneša ziņkārība un vēlme pēc uzmanības beidzot uzvarēja bailes no pirmā stāva. Pāris dienu laikā kaķītis iepazina pārējās telpas un šobrīd tajā jūtas komfortabli. Tieši pēc mēneša pārvietojām kaķīša kastīti un primāros ēdiena trauciņus uz tam oriģināli paredzētajām vietām pirmajā stāvā. Kaķim šobrīd ir divi ūdens trauki (viens katrā stāvā). Pārmaiņas kaķītis pieņēma salīdzinoši ātri.
Kaķis vēl nav pilnībā iedzīvojies, taču ar katru dienu kļūst aizvien drošāks un pašpārliecinātāks. Tagad, kad māja ir veiksmīgi apgūta nākamais mērķis ir iemācīt kaķītim, ka arī mājas dārzs spēj nest jaunus piedzīvojumus un prieku.

Ziņas/Sākums
 
Mājas lapu izstrāde © Guntis.lv