Seko mums: Instagram Facebook Twitter
  Draugi
  • Arčers
  • Binders
  • Borisa un Ināras Teterevu fonds.
  • RIX
  • Royal Canin
  • DinoZoo
  • Zoo Centrs
  • Ķepa uz Sirds

Labdien!

Marijai mājas sniedzām tieši Lieldienās. 5 gadus vecā kaķene mūsmājās ir iejutusies. Viņa ir atradusi sev mitekli uz skapja augšas un tai ļoti patīk vakaros sēdēt uz palodzes un vērot ārpasauli. Esam bijuši spiesti arī pierast pie viņas personīgā režīma – kaķene ir aktīva naktīs – gan ēd (apetīte ir un ir laba), gan asina nagus naktī, pēta dzīvokli un tā iekārtojumu. Sākumā nevarējām pie tā pierast, jo pārējie kaķi, ar ko ir bijusi saskare ir aktīvi dienās, un tas mums nedaudz traucē gulēt. Viņai arī patīk dot par sevi ziņu, viegli paspēlējoties ar mantiņu, kurai piestiprināts zvaniņš.
Pa dienu Marijai patīk gulšņāt uz savas sedziņas uz skapjaugšas, no kurienes viņa pārredz visu dzīvojamo telpu un vēro mūsu darbības.
Marija ir īpatnēja ar to, ka pa dienu no skapja augšas nokāpj reti, bet tai patīk, ja mēs pakāpjamies sasveicināties un pakasām viņai kakliņu. Ja atraujam rokas, viņa uzreiz žestikulē, ka vēlas vēl mīļoties. Naktī viņa ir mazāk bailīga un labprāt trinās gar kājām un izseko mūs uz katra soļa.
Dažkārt, atnākot mājās, var redzēt bardaku – Marijai patīk taisīt vaļā mūsu skapi, līst zem uz dīvāna uzliktās segas un mēs manām, ka pieaugušajai kaķenei tomēr patīk šad tad padzenāt savas mantiņas (ko viņa, īsta lēdija būdama, nedara mūsu klātbūtnē).
Pa lielam priecājamies, ka mums ir bijusi iespēja sniegt mājas jau pieaugušai kaķenei, jo apzināmies, ka daudz biežāk un labprātāk ģimenes un arī cilvēki, kas dzīvo vieni, iegādājas un no patversmēm ņem kaķēnus vai ap gadu vecus kaķus. Mūsu nodoms bija tieši sniegt mājas kaķim, kas jau ilgāku laiku mājas meklējis, bet bez panākumiem.
Mums ir prieks, ka esam lielo pūkaini ielaiduši savās dzīvēs, jo mums patīk, kā Marija dzīvokli padara mājīgāku un dzīvīgāku.
Ceram, ka arī citi pieauguši kaķi no patversmes spēs atrast mājas pie labiem cilvēkiem, jo katrs dzīvnieks ir pelnījis mājas, kur tam nav cerībās jāgaida, vai šodien būs tā diena, kad to kāds paņems pie sevis.
Ja šis stāsts tiks publicēts un to kāds izlasīs, tad ceram, ka kādu tas iedvesmos apdomāt šādu iespēju un apmeklēt patversmi. Kaķi gados jau ir ar savu raksturu, bet tādi esam arī mēs, un ir iespējams, ka jūs atradīsiet šādā veidā kādu mazu radniecīgu dvēseli, kas ienesīs gaišumu un prieku jūsu dzīvē, jo būsim godīgi – ir jauki par kādu rūpēties, saņemt pateicību un mīļumu pretim, un, protams, ja kāds tevi mājās nepacietīgi gaida.

Ziņas/Sākums
 
Mājas lapu izstrāde © Guntis.lv