Lai svētki turpinās!

Jaunā gada uguņošana ir krāšņs, iespaidīgs un ilgi gaidīts notikums cilvēkiem.  Daudziem suņiem un kaķiem uguņošana rada milzu stresu un diskomfortu. Esi atbildīgs un mīlošs saimnieks, neignorē sava mīluļa bailes! Novērs nelaimi! Lai Jaunais gads iesākas ar prieku!

Katru gadu Jaunā gada uguņošanas laikā pazūd desmitiem suņu. Noraujas no pavadas pastaigas laikā, pārlec pāri sētai. Milzu bailēs tie skrien neatskatoties un nedomājot, līdz pietrūkst spēka. Laimīgi tie gadījumi, kad suns sveiks un vesels spēj atgriezties mājās vai nokļūst dzīvnieku patversmē. Tumsas, dziļā sniega dēļ pastāv liela iespēja, ka suni notrieks auto, tas bada novārdzināts klīdīs un sals, nezinot ceļu mājup.

Pāris ieteikumi kā rīkoties:

Nekādā gadījumā neņem līdzi suni uz svētku uguņošanas pasākumiem.

Ja arī Tavos plānos nav apmeklēt uguņošanu,ar ikvakara pastaigu vēlams nogaidīt, līdz uguņošana beidzās.

Dubults neplīst. Ja tas vēl nav izdarīts, pie suņa kaklasiksnas pievieno žetonu ar savu tālruņa numuru.

Ja suns dzīvo sētā, voljērā vai pie ķēdes, uz uguņošanas laiku pārvieto suni uz iekštelpām.

Izvairies uguņošanas laikā laist pastaigā kaķi. Kaķis noteikti priecāsies par siltumā, mīloša saimnieka tuvumā pavadītu dienu.

Tāpat maksimāli mazināsim diskomfortu, ko pārcieš dzīvnieki telpās.

Pārliecinies, vai sunim un kaķim ir droša slēptuve, kur tas jūtas pasargāts un vienmēr spēj tur iekļūt. Piemēram, zem dīvāna, skapja. Iespējams šoreiz, suns jutīsies laimīgs padzīvot vannas istabā vai pieliekamajā, kas visdrīzāk ir klusākās vietas mājā.

Aizveriet aizkarus, ieslēdziet radio, tv vai mūziku, lai radītu fona skaņas, kas novērsīs uzmanību no uguņošanas radītā trokšņa.

Nekad nerāj un nesodi dzīvnieku, ja tas aiz uztraukuma skrāpē durvis, rej vai piečurā telpas.

Konsultējies ar veterinārārstu par iespēju lietot atbilstošus antistresa līdzekļus.