“Labo māju” zelta rokas, dakteris Hauss un eņģeļi jeb Godinām mūsu dakterus!

29. aprīlī, kad pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā veterinārā diena*, “Labās mājas” vēlas dzīvniekmīļu skatus vērst to dakteru virzienā, kuri ar savām zināšanām, pieredzi, ikdienas darbu vienmēr ir nesavtīgi palīdzējuši patversmes iemītniekiem. Šiem dakteriem pienākas ne tikai mūsu, bet arī visu patversmes atbalstītāju un daudzu jo daudzu jauno dzīvnieku saimnieku “PALDIES!”. Bez mūsu veterinārārstiem šajos septiņpadsmit gados neskaitāmus dzīvniekus būtu zaudējuši un daudzās mājās visā Latvijā laimīgi nedzīvotu bijušie mūsējie, tagad jūsējie četrkāji!

Jau vairāk kā 16 gadus neviens patversmes dzīvnieks nav devies mājup, vispirms nenonācis dakteres VITAS ANTONES (“Veterinārais serviss”) rokās. Klīniskās apskates, visas potes, ausu tīrīšana, nagu griešana, brūču apstrāde, slimību ārstēšana – vai, ko tik dakterīte patversmē nav darījusi! Gan agresīviem suņiem spējusi nepieciešamo manipulāciju veikt, gan iedomīgu peļu junkuru savaldīt. Tūkstošiem kaķus – kā patversmē nonākušos, tā uz ielām dzīvojošos – sterilizējusi/kastrējusi. Kopā esam gan glābuši, gan reizēm uz mākoņu maliņu vadījuši vairs neglābjamus dzīvniekus. Kopā priecājušies un kopā skumuši… PALDIES par izturību, atbalstu un nepagurstošu darbu!
Diena vai nakts, darbadiena vai svētki, ķirurgs GUNTARS BERĶIS (“Veterinārais serviss”) nekad neatsaka palīdzību. Viņš ir pats, pats pirmais, kura rokās nonāk patversmē uzņemtie traumētie dzīvnieki: pēc autoavārijām, ar sistām, plēstām, kostām, puvušām brūcēm, lauztiem kauliem, audzējiem, zarnu samešanos, norautu ādu, aizcietējumiem pēc kaulu pārēšanās klaiņojot utt. Gan suņu sterilizācijas/kastrācijas, gan medicīniska vai kosmētiska rakstura operācijas “Labo māju” iemītniekiem jau gadiem veic tieši dr. Berķis. PALDIES par skarbo, bet profesionāli lietišķo attieksmi un Jūsu zelta rokām!

Dakteris ARTIS KRŪMIŅŠ (“Čiekurkalna veterinārā ambulance”) ir izcils terapeits, reizēm var pat teikt: “Labo māju” dzīvnieku sargeņģelis! Nereti, kad citi kolēģi bezspēcībā plāta rokas vai pat iesaka pieņemt skarbo eitanāzijas lēmumu, bet mēs, darbinieki, vēl gribam cerēt uz brīnumu, viņš izdomā pamēģināt vēl kādu ārstēšanas veidu. Ar visu patversmju biedu – nāvējošajām vīrusu slimībām, kas visvairāk apdraud kucēnus un kaķēnus – tieši dakteris Krūmiņš iemanījies uzvaroši karot! PALDIES par Jūsu esamību, zināšanām un gatavību vienmēr palīdzēt!

Daktere DAIGA BOKVALDE (“Biovet”) ir mūsu mīļais, bet stingrais dakteris, sava veida “Labo māju” dakteris Hauss… Tieši viņas izcilās zināšanas arī par jaunākajām tendencēm pasaules veterinārijā, tostarp patversmes dzīvnieku ārstēšanā, vienmēr ir bijušas glābjošas. “Man šodien svētki!” mēdz teikt dr. Bokvalde, saprotot, ka viņai tagad jāārstē dzīvnieks ar retu saslimšanu, kas ir izaicinājums profesionālajai varēšanai. Šodien, Jums, dakterīt, ir svētki! Suminām un tencinām!

Dakteri MUDĪTI BĒNI (“Hīrons”) saucam par kaķu vārdotāju. Visnešpetnākais peļu junkurs viņas rokās pārtop paklausīgā pacientā un dažādas grūtāk diagnosticējamas, ilgstošāk ārstējamas kaķu slimības tiek uzveiktas, neļaujot arī mums padoties. Vai gluži pretēji – reizumis mūs, darbiniekus, mierina un pacietīgi skaidro, kāpēc šoreiz ārstēšanai nebūs rezultāta, kāpēc brīnums vienkārši nevar notikt… PALDIES par iejūtību pret pamestajiem dzīvniekiem un arī mums, darbiniekiem!

Daktere DARJA TULAIDANE ar asistenti BAIBU ZARIŅU-ZVIEDRI (“Juglas ezers”) mums ir kā “Čarlija eņģeli” jeb pirmās palīdzības sniedzējas. Tā kā patversmē ikdienā uz vietas nestrādā dakteris, bet šī klīnika atrodas vien pārsimts metru attālumā, glābiņš vienmēr tiek meklēts tieši tur. Un brīžos, kad patversme pārpildīta, tieši šīs klīnikas sienās daži dzīvnieki dzīvo līdz atbrīvojas vieta. PALDIES jums par gatavību vienmēr palīdzēt dzīvniekiem un neļaušanu mums sadrūvēties, kad izmisums māc!

PALDIES par tik nepieciešamajām, teju kā fotomākslinieka radītām, ultrasonogrāfijas, rentgena bildēm un problēmu diagnosticēšanu dakterim KASPARAM  MITULIM  (“KAVET”)!

PALDIES par padomiem krīzes situācijās dakterei LITAI KONOPOREI (“Hīrons”) un ĢIRTAM DRAPČEM (“Toto”)!

PALDIES par visu acu problēmu risināšanu, dažam pat par iespēju atkal vai pirmo reizi mūžā ieraudzīt pasauli, dakterei LĪGAI KOVAĻČUKAI (“Dzīvnieku veselības centrs”)!

PALDIES “mūsējiem” – jūs “Labo māju” dzīvniekiem esat vislabākie dakteri uz šīs pasaules! – un visiem pārējiem godprātīgajiem veterinārārstiem par darbu! Bez jums dzīvniekiem šajā pasaulē ciešanu būtu daudz vairāk!

______________

*  Starptautiskā veterinārā diena pasaulē tiek atzīmēta kopš 2000. gada, lai godinātu veterinārārstu iekdienas darbu. Katru gadu šīs dienas priekšvakarā tiek izvēlēta kāda tēma, kas dakteriem tobrīd liekas aktuāla. 2017. gads ir pasludināts par antimikrobiālās rezistences gadu, proti, pastāv bažas, ka antibiotiku lietošana jau īsā nākotnē var nedot ārstniecisku rezultātu…

Latvijā šogad veterinārās prakses akcentē pašmāju aktualitāti – trakumsērgas vakcinācijas nozīmīgumu un suņu apzīmēšanu ar mikroshēmu jeb čipēšanu. Tāpēc trūcīgie Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti sekot un izmantot tieši viņiem piedāvātās iespējas. Informācija par akcijas vietām būs pieejama Latvijas Veterinārārstu biedrības mājas lapā.