Labdarības foto akcija “8 virs 8”

Juglas dzīvnieku patversme „Labās mājas”, sadarbībā ar fotogrāfu Kasparu Volontu, sagatavojuši labdarības foto akciju, kas veltīta patversmes suņiem senioriem. „Ar labdarības akcijas fotogrāfijām mēs vēlamies parādīt, ka ikviens suns ir skaista un īpaša personība. Dzīvnieka unikalitāte, būtība un raksturs nav saistāma ar tā vecumu”, saka akcijas „8 virs 8” idejas autors Kaspars Volonts. „Fotosesijas laikā, strādājot ar katru no astoņiem senioriem,  es biju pozitīvi pārsteigts, cik draudzīgi un dzīvesgudri bija visi mani modeļi, cik veiksmīgi es ar tiem nodibināju kontaktu, lai arī tikāmies pirmo reizi”.

Juglas dzīvnieku patversmes „Labās mājas” pieredze rāda, ka daudziem adoptētājiem suņa vecums ir šķērslis, kas nav pārvarams. „Veterinārārsti atzīmē, ka sākot no aptuveni 7 gadu vecuma suni var uzskatīt par senioru. Jo mazāka auguma ir suns, jo vēlāk viņš kļūst par senioru. Lai vai kā, pat 5 gadus jaunam patversmes iemītniekam ir grūti atrast jaunas mājas. Daudzi no patversmes suņiem nav seniora vecumā pēc veterinārārstu kritērijiem, bet pēc potenciālo adoptētāju domām viņi jau ir pārāk veci. Mēs vienmēr esam centušies šo stereotipu lauzt. Ja par suni pareizi rūpējas, viņš vēl daudzus gadus pēc seniora vecuma sasniegšanas būs laimīgs, aktīvs un rotaļīgs. Jā, jums kopā, iespējams,  nebūs vadāmi daudzi gadi, taču mīlestība vai nu ir vai nav un gadiem nav nozīmes”, teic „Labo māju” vadītāja Astrīda Kārkliņa.

„8 virs 8” modeļi ir dzīves pieredzē, augumā un temperamentā atšķirīgi „Labo māju” suņi. Tās ir nobriedušas personības ar dzīves pieredzi. Laikas šķirnes jauktenīte Lote, kura šķiet piemirsusi, ka pārstāv nevaldāmos medniekus,  ir jūtīga persona ar noslieci uz paslinkošanu. Maiguma un sirsnības pilnais Robītis un mazā auguma plušķīte jociņš-spociņš Zita.  Viena saimnieka suns, brangais un nopietnais Patriks un aktīvais Boņuks, kurš piedalījies arī patversmes organizētajās orientēšanās sacensībās ar suņiem. Prātīguma un kārtības iemiesojums Malieniete, maigā rakstura Milka un aktīvā, jautrā Reja.

„Labo māju” darbinieki un brīvprātīgie, kuri ikdienas dzīvē ir iepazinuši patversmes seniorus, visi vienā balsī sauc „Neļaujies aizspriedumiem – adoptē senioru!” un lūdz dzīvnieku patversmēs nepaiet garām brīnišķīgam, sirdsgudram sunim vienīgi tādēļ, ka viņš savus jaunuļa gadus atstājis pagātnē.

patriks_web

 

 

 

 

 

Viena saimnieka suns, nopietnais Patriks

reja_web

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktīvā un jautrā Reja

 

bonuks_web

 

 

 

 

 

Aktīvais un rosīgais Bonifācijs

zita_web

 

 

 

 

 

Mazā auguma plušķīte jociņš – spociņš Zita

lote_web

 

 

 

 

 

Jūtīga persona ar noslieci uz paslinkošanu Lote

malieniete_web

 

 

 

 

 

Prātīguma un kārtības iemiesojums Malieniete

milka_web

 

 

 

 

 

Maigā rakstura Milka

robis_web

 

 

 

 

 

Maiguma un sirsnības pilnais Robis

Fotogrāfs Kaspars Volonts, www.volontsphotography.com