Seko mums: Instagram Facebook Twitter
  Draugi
  • Arčers
  • Binders
  • Borisa un Ināras Teterevu fonds.
  • RIX
  • Royal Canin
  • DinoZoo
  • Zoo Centrs
  • Ķepa uz Sirds

Kad pirmo reizi ieraudzījām Kresi, mūsu sirdis uzreiz saprata, ka tas ir mūsu suns, kurš tieši mūs gaidīja, lai satiktos īstajā vietā un laikā. Laikā, kad mums iedeva pastaigāties ar Kresīti, likās, ka mūsu ģimenes lielās un mazās sirdis gavilē. Jā, tas ir mūsu suns!
Mājās došanās likās ilga – garākais un ilgākās ceļš, kas ir bijis mūsu mūžā no Rīgas uz Valmieru. Gribējām pēc iespējas ātrāk nokļūt mājās. Pa ceļam Kresīte cītīgi vēroja pasauli pa mašīnas logu. Nācās arī divas reizes apstāties, jo Kresītei palika slikti.
Kresi mājās sagaidīja vecmāmiņa. Viņām kontakts izveidojās acumirklī, jo Krese, ieraugot viņu, uzleca ar priekšķepām vecmāmiņai virsū un nolaizīja viņai vaigu! Ļāvām Kresei iepazīt pagalmu. Apvedu viņu ap mājas teritoriju. Krese iepazinās arī ar kaimiņmājas kucēnu – šķiet, ka viņai būs draudzene un rotaļu biedrene.
Nākamais solis bija ieiešana mājās. Kresei bija bail, tāpēc paņēmu Kresi rokās un tajā ienesu. Krese saprata, ka arī šeit var justies droši. Katra telpa mājās ir savādāka un ir tik daudz jaunu lietu, ko iepazīt, tās apostot. Visvairāk Kresei patika gulta. Viņa tajā ieleca, iekārtojās un pat nedomāja kāpt laukā. Tomēr mūsu apņemšanās ir Kresi mācīt gultā nekāpt. Kresei tika ierādīta viņas guļvieta. Vakarā Krese jau ļāvās rotaļām ar Robertu un Ričardu. Krese iepazina bumbu. Pret to bija dikti piesardzīga, tomēr izrādās, ka šis ripojošais priekšmets ne kož, ne dzeļ. Liela sajūsma mums bija par Kreses dabisko vajadzību nokārtošanu, jo sakopt visu aiz Kresītes uzņēmās mūsu mazais dēls. Viņš paņēma maisiņu un gana labi izdarīja visu, kas jāizdara – tā, it kā katru dienu jau kaut ko tādu būtu darījis.
Pirmajā naktī mēs kā Kreses vecāki gulējām diezgan slikti, jo vēlējāmies zināt, kā jūtas Krese. Reaģējām uz katru viņas kustību. Nakts pagāja Kresei pārsteidzoši mierīgi, tomēr iespējams, ka tā nemaz nebija. Ik pa laikam viņa nāca pie mūsu gultas, lai pārliecinātos, ka mēs tepat esam. Krese ir kārtīga meitene, jo no rīt mūs nepārsteidza neviena kucēnu peļķīte… Bet tā jau ir nākamā diena…

dav


Otrajā dienā piecēlāmies ar lielu sajūsmu, jo tik daudz buču un mīļuma nāca pār mums… No rīta sekoja izdauzīšanās pa āru, brokastis, sasveicināšanās ar kaimiņu kucēnu un atkal teritorijas iepazīšana un izpēte. Šajā dienā Krese tā pa īstam iepazina mūsu mājas kaķi Timmiju. Jā, viņai mīlestība būs jādala vēl ar kādu. Kresītes nolūks ir spēlēties, tomēr Timmijs kā kaķis vēlas stingri turēties pie tā, ka viņš šeit ir daudz vecāks un svarīgāks – tātad, nekāda spēlēšanās viss nesanāks.
Salielīju Kresi, ka nekāpj puķu dobēs.
Pie Kreses ieradās pirmais ciemiņš – atveda mums kucēnu kārumus un profesionālo suņu barību. Krese bija laimīga.
Krese iepazina zāles pļāvēju – bija bail, tāpēc drošāku patvērumu radām mājās.


Arī trešajā dienā Krese turpina iepazīt pasauli. Šajā dienā Krese pirmo reizi devās pastaigā ārpus mājas teritorijas. Krese no cilvēkiem nebaidās, tomēr dikti satraucās, ja kāds tuvākās apkārtnes suns rej uz viņu. Viņa saslej spalvu, ieliek asti starp kājām un cenšas riet. Kreses mīļākā vakara nodarbošanās ir ķert lidojošās maijvaboles. Mums ir prieks, ka Kresīte naktīs guļ savā ierādītajā guļvietā. Ik palaikam, protams, atnāk pārbaudīt, vai arī mēs guļam. Kad saprot, ka visi ir savās vietās, tad atkal var iekārtoties savā vietā un gulēt.
Ceturtajā dienā mums visiem bija arī pārbaudījums. Kresei bija aptuveni 2 stundas vienai jāpaliek mājās. Bijām mazliet par to noraizējušies, tomēr, pārnākot mājās, Kresīte bija ļoti laimīga un uzvedusies bija perfekti.
Krese iepazinās ar jaunu mājas skaļo briesmoni – putekļusūcēju. Tas Kresei ļoti nepatīk. Šādās reizēs Krese glābiņu meklē pagalmā. Ak jā, Kresei dikti patīk uzslieties uz virtuves galda, tomēr ļoti labi saprot, ko nozīmē teikums – FU! Arī gultā viņa labprāt iekāptu, jo dažreiz kamēr mēs neredzam, tas lieliski ir izdevies. Tad, kad ar vīru esam redzeslokā, tad gultā tiek ieliktas tikai priekšķepas un galva – arī tā var gulēt Ak, un kurpes! Ar tām ir gana interesanti. Tās netiek grauztas, bet pa vienai no pāra tiek iznestas pagalmā. Tas, lai mums būtu jautrāka dzīve, jo ir taču interesanti spēlēt spēli ar apslēpto mantu.


Tagad jau Kresīte pie mums ir iedzīvojusies. Dzen no teritorijas prom kaimiņu kaķus, rotaļājās, arī sargā, jo šad un tad jau ir arī uz kādu arī jāparej. Krese ir uzņēmusi ciemos arī mūsu kora biedrus. Viņas mīlestība pietiek visiem. Ikviens, kurš mūs apciemo, tiek samīļots un sabučots. Krese ir sākusi apmeklēt arī suņu skolu. Sākumā bija dikti nobijusies no pārējiem kucēniem, tomēr, saprotot, ka tie pāri nedarīs, ir gatava mesties suņu rotaļās. Kresei ļoti nepatīk braukt ar mašīnu, tomēr ceram, ka ar laiku pieradīs. Esam iepazinušies arī ar mūsu vetārstu. Vetārst pārbaudīja Kreses zobus, ausis, kas Kresei ir izteikti lielas un skaistas, kā arī nosvēra, lai pārliecinātos, ka Krese aug un pieņemas svarā. Krese ir arī gana apķērīga – prot sēdēt un dot ķepu. Viņa reizēm ir arī viltīga – tad, kad viņu sauc, viņa 2x padomās, vai ir vērts atsaukties. Kopumā Kresīte ir lielisks cilvēka draugs. Mēs viņu mīlam un priecājamies par to, ka viņa mums ir.

Ziņas/Sākums
 
Mājas lapu izstrāde © Guntis.lv