Seko mums: Instagram Facebook Twitter
  Draugi
  • Arčers
  • Binders
  • Borisa un Ināras Teterevu fonds.
  • RIX
  • Royal Canin
  • DinoZoo
  • Zoo Centrs
  • Ķepa uz Sirds

DSC_4361Labdien!

Pagāja jau mēnesis, kā Kono dzīvo pie mums. Šis laiks bija smags un interesants vienlaicīgi! Mēs uzzinājām daudz viens par otru, sapratām kas mums patīk un kas nepatīk.

Kā jau rakstīju, Kono bija ilgs pierašanas process pie barības. Patreiz viss normalizējās, ārstus vairs neapmēklējam. Kono ēd visu, kaut cenšamies pagaidām vēl turēt uz diētas, kā daktere ieteica.

Regulāri apmēklējam kinologu, mācamies pārvārēt agresiju pret citiem suņiem un panākt, lai nemetās virsū cilvēkiem (jo daži viņai nepatīk…). Iemācījamies respektēt saimnieku, smuki izejam un ieejam mājās, palaižot saimnieku priekšā un gaidām uzaicinājumu iziet vai ieiet. Smuki sanāk iet blakus, apsēsties, kad saimnieks apstājās. Pagaidām nevaru pateikt, ka to mākam perfekti, bet labi jau ir. Apmācību turpināsim arī turpmāk, jo ļoti gribas palaist viņu brīvi pastaigāt un paspēlēties kopā, zinot ka klausīs un nevienu svešu neaiztiks. Nu to ar laiku mēs panāksim!
Mājās katru vakaru notiek spēles. Viņa pienāk mums klāt un prasa, lai sākam spēlēties ar viņu. Metam viņai bumbiņas, spēlējam pārvelkot virvi. Tad kad viņa nogurst, apguļās un dod pakasīt muguru un vēderu. Visu laiku staigā bērniem un man pakaļ, skatās ko daram. Kad redz ka esam aizņemtas, tad sāk klusiņām gaudot, lai pievēršam uzmanību un iemetam bumbiņu.

Es tā arī nevaru saprast kāpēc tik ilgi viņu neviens neņēma… ļoti gudra un laba sune. Nu, jā, vajag piestrādāt pie uzvedības un paklausīšanos, bet tas taču ar katru dzīvnieku, īpaši “labākajos” gados.
Kinologs mums rādīja kā tieši ar viņu apieties, kad esam ārā, ieteica kādu kaklas siksnu un pavadu izmantot, lai īpaši nesāp, bet tajā pat laikā rāda disciplīnu, kad viņa mēģina rauties kādam virsū. Oktobra otrā pusē mēs jau iesim uz grupas nodarbībām. Ceru ka redzot kinologu, kuru viņa respektē un baidās viņu neklausīt, uzvedīsies kārtīgi un nodarbība ļaus viņai uzzināt kaut ko jaunu un interesantu, jo dresūra ir savā ziņā arī spēles kur var dabūt kaut ko garšīgu.
Kinologs pēc nodarbībām pateica, ka viņa nemāk iepazīties, tāpēc nodarbībās viņai būs iespēja iemācīties kā jāsasveicinās ar citiem suņiem bez mešanas virsū.
Laba ziņa, ka Kono pienāk pie manis, kad viņu saucu pat bez garšīgām lietiņam! Vienīgais uzvedības pēc pagaidām nelaižam viņu brīvi paskriet.

Māju sargā ļoti atbildīgi! Kopumā varu teikt, ka ļoti laba un patīkama meitene mums tika! Protams, kādreiz būtu labi satikties un pārādīt cik “izglītoti” mēs esam pēc suņu skolas, bet mums vajadzētu vēl kādu laiku. Kādu brīvdienu, kad būs smuks laiks dosimies ciemos!

DSC_4374 DSC_4390 DSC_4389 DSC_4383 DSC_4379  DSC_4360 DSC_4282 DSC_4273 DSC_4317

 

 

Par pirmajiem Dāma Kono izaicinājumiem jaunajās mājās varat lasīt te!

Ziņas/Sākums
 
Mājas lapu izstrāde © Guntis.lv