Seko mums: Instagram Facebook Twitter
  Draugi
  • Arčers
  • Binders
  • Borisa un Ināras Teterevu fonds.
  • RIX
  • Royal Canin
  • DinoZoo
  • Zoo Centrs
  • Ķepa uz Sirds

Kopš 1999.gada jūnija “Juglas Dzīvnieku aizsardzības grupa” uzturēja suņu patversmi Rīgā, Juglas ielā 18, kurā patvērumu atrada noklīdušie, pamestie un bez saimnieka palikušie dzīvnieki.

pa

Divpadsmit patversmes pastāvēšanas gados tā bija pierādījuši savas eksistences lietderību, Juglas suņu patversme kļuva pazīstama visā Latvijā. Patversmei izdevās ik gadu izglābt un jaunus saimniekus atrast vairāk nekā 250 suņiem. Patversme darbojās tikai pateicoties ziedojumiem, tās darbību atbalstīja Zviedrijas dzīvnieku aizsardzības organizācija “Baltic Animal Care”, Kolliju portāls , SIA “Zoo centrs”.

Untitled3

Patversme bija izvietota uz 1300 kv.m. neliela zemes gabala, kas tika nomāts no zemes īpašniekiem. Uz šī zemes gabala atradās apjumti 14 suņu sprosti, kuros izvietotas suņubūdas, un izbijis koka šķūnis, kas pārbūvēts par nelielu ēku, kurā tika izmitināti kucēni un suņi, kuri nevar dzīvot āra sprostos ziemas apstākļos, kā arī izveidota telpa patversmes dokumentācijas uzglabāšanai un virtuvīte. Tika izveidoti četri pastaigu laukumi, kas palīdzēja nodrošināt suņu fiziskās aktivitātes. Atbilstošos laika apstākļos kucēni uzturējās atsevišķā pastaigu laukumā.

paa

Laika posmā no 2003.gada janvāra līdz  2010.gada maijam, lielākā daļa patversmē nonākušo suņu tika pārvesti no biedrības apsaimniekotās Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmes, lai tādējādi atbrīvotu vietas pārslogotajā pašvaldības patversmē un nepieļautu komunikablu un adekvātas uzvedības dzīvnieku eitanāziju.

Untitled

Patversmē suņiem tika nodrošināta pagaidu mājvieta, to vecumam un veselības stāvoklim atbilstoša barošana, veterinārmedicīniskā aprūpe, vakcinācija, sterilizācija, rehabilitācija. Suņu uzturēšanās laiks patversmē netika ierobežots.

Untitled1

Juglas suņu patversme tika atstāta 2011.gada decembrī, kad  tika veiksmīgi pabeigta  biedrības jaunās dzīvnieku patversmes „Labās Mājas” būvniecība un visi tās iemītnieki tika pārvesti uz jaunām un gaišām telpām.

Uz sākumu
Mājas lapu izstrāde © Guntis.lv