Seko mums: Instagram Facebook Twitter
  Draugi
  • Arčers
  • Binders
  • Borisa un Ināras Teterevu fonds.
  • RIX
  • Royal Canin
  • DinoZoo
  • Zoo Centrs
  • Ķepa uz Sirds

Biedrība Juglas dzīvnieku aizsardzības grupa (turpmāk tekstā – Biedrība) kā dzīvnieku mīļotāju un domubiedru grupa tika juridiski reģistrēta 2000.gada 16.februārī, reģ.Nr.40008048503, juridiskā adrese Rīgā, Juglas ielā 18F (kopš 2016.gada novembra Rīgas pilsētas būvvalde piešķīra jaunu juridisko adresi – Mežapurva iela 2), LV-1064. Organizācijas biedri dzīvnieku aizsardzības jomā aktīvi darbojās jau kopš 1995.gada un šobrīd tā ir izaugusi par daudzskaitlīgu un pieredzē bagātu dzīvnieku aizsardzības organizāciju Latvijā. 2000.gadā Biedrība tika uzņemta Pasaules dzīvnieku aizsardzības organizācijā (WSPA), bet 2003.gadā – Karaliskajā Biedrībā cietsirdības novēršanai pret dzīvniekiem (RSPCA). LR Finanšu ministrija 2005.gadā mūsu Biedrībai ir piešķīrusi sabiedriskā labuma statusu, kas norāda par biedrības darbību tikai sabiedrības labā un ziedotājiem dod tiesības samazināt uzņēmuma ienākuma nodokli. Sabiedriskā labuma organizācijām pienākas lielāki atvieglojumi nekā kopumā bezpeļņas organizācijām, bet no tām prasa arī lielāku caurskatāmību un atbildību par finansējuma izlietojumu. Esam Latvijas Pilsoniskās alianses biedri. Biedrības pārstāvis ir darbojies Dzīvnieku aizsardzības ētikas padomē kopš tās dibināšanas dienas.

Biedrība par saviem uzdevumiem ir noteikusi dzīvnieku tiesību aizsardzību, patversmju uzturēšanu, sabiedrības izglītošanu dzīvnieku aizsardzības un labturības jautājumos, kā arī likumdošanas sakārtošanā Latvijā ar šiem jautājumiem saistītās jomās. Ikdienā tiek izskatīti neskaitāmi ziņojumi par cilvēku cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem Latvijā.

Vēl pirms biedrības oficiālās reģistrācijas dienas, 1999.gadā mūsu aktīvisti nodibināja pirmo suņu patversmi Latvijā, kas atradās Rīgā, Juglas ielā 18. Juglas suņu patversmē kopš tās izveidošanas līdz patversmes atstāšanai 2011.gada beigās patvērumu un jaunus saimniekus ir atraduši vairāk kā 4000 pamesto, traumēto un bez saimnieka palikušo suņu un kucēnu. Visus šos gadus patversmes aprūpē nonākušajiem suņiem tika nodrošināta mājvieta, barošana un aprūpe, ārstēšana, vakcinācija, sterilizācija, socializācija, rehabilitācija, kā arī jaunu saimnieku meklēšana. Patversmē Juglā regulāri tika organizētas tikšanās ar jauniešu grupām skolu un citu mācību iestāžu izglītojošo projektu ietvaros.

2003.gadā Biedrība ieguva tiesības apsaimniekot Rīgas pilsētas pašvaldības dzīvnieku patversmi, kas atradās Stopiņu novada Līčos. Pateicoties Biedrības iniciatīvai, jau 2003.gadā pirmo reizi Latvijas vēsturē ar Rīgas domes Vides departamenta atbalstu Rīgā tika uzsākta bezsaimnieka kaķu sterilizācijas programma „noķer-sterilizē- atlaiž” praktiskā realizācija, tādējādi humāni samazinot pilsētas bezsaimnieka kaķu skaitu. Humāni īstenojot Dzīvnieku aizsardzības likumā ietvertās mājas (istabas) dzīvnieku labturības normas, bija izdevies tuvināt arī pilsētas patversmes darbību labas prakses principiem. Līdz patversmes apsaimniekošanas termiņa beigām 2010.gada maijā, lielākā daļa šajā patversmē nonākušo suņu tika pārvesti uz biedrības uzturēto suņu patversmi Juglā, lai tādējādi atbrīvotu vietas pārslogotajā pašvaldības patversmē un nepieļautu komunikablu un adekvātas uzvedības dzīvnieku eitanāziju.

Biedrība sniedz pakalpojumus vairākām Rīgas rajona pašvaldībām dzīvnieku izmitināšanā un aprūpē dzīvnieku patversmē „Labās mājas”, kā arī bezsaimnieka kaķu populācijas kontroles “noķer-sterilizē-atlaiž” praktiskā realizācijā.

Uz sākumu
Mājas lapu izstrāde © Guntis.lv