Kā kļūt par brīvprātīgo

Bez mūsu brīvprātīgo atbalsta, viņu veltītā laika, enerģijas un mīlestības, mēs nevarētu palīdzēt tik daudz dzīvniekiem, kā šobrīd!

Kas ir brīvprātīgais?

 • Brīvprātīgais ir cilvēks, kas strādā bez atlīdzības.
 • Brīvprātīgo darbam patversmē iespējams pieteikties no 16 gadu vecuma.
 • Brīvprātīgais ir cilvēks, kurš uz patversmi nāk regulāri, ir iepazinies un izprot darbu kārtību un drošību patversmē, kā arī ir gatavs darīt darbus, kas ir nepieciešami.
 • Brīvprātīgais izvēlas savām iespējām atbilstošu laika apjomu, iepriekš to saskaņojot ar patversmes vadītāju un darbiniekiem.

Iemesli kļūt par brīvprātīgo.
Vēlmei palīdzēt suņiem un kaķiem, kas nokļuvuši patversmē, ir jābūt galvenajam iemeslam, kāpēc Jums jākļūst par brīvprātīgo Juglas suņu patversmē un/vai biedrībā „Juglas Dzīvnieku aizsardzības grupa”. Brīvprātīgais darbs ir iespēja gūt gandarījumu par lietderīgi pavadīto brīvo laiku, attīstīt spējas, pilnveidot prasmes, iegūt zināšanas un jaunus domubiedrus.

Ierobežojumi brīvprātīgajam darbam.

 • Jāapzinās dzīvnieku patversmes darba specifika (stingri ievērojama dienas kārtība, bailīgi dzīvnieki, liels darba apjoms).
 • Patversmes iemītnieku, darbinieku un drošības apsvērumu dēļ par brīvprātīgo iespējams kļūt no 16 gadu vecuma (līdz 18 gadu vecumam nepieciešama vecāku atļauja).
 • Brīvprātīgais darbs ir jāveic regulāri un atbildīgi – tā nav vienreizēja izklaide.

Tātad, ja Jums ir svarīgākie priekšnoteikumi, lai kļūtu par brīvprātīgo – motivācija un brīvs laiks palīdzēt dzīvniekiem, palīdzību sniedzot regulāri, lūdzam izvērtēt sekojošus brīvprātīgo pienākumus (mēs zinām, ka vairāk vai mazāk varam sevi iedalīt „suņu cilvēkos” vai „kaķu cilvēkos”).

Ja jums patīk suņi un vēlaties piedāvāt praktisku palīdzību patversmē:

 • Pastaigas ar suņiem, kas ir ne vien lieliska iespēja izkustēties svaigā gaisā pašiem, bet arī nodrošināt fizisku slodzi un sniegt lielisku rehabilitāciju un socializāciju patversmes iemītniekiem. Daudziem patversmes suņiem ir jāatgūst ticība cilvēkam vai jāapgūst elementāras iemaņas-staigāt pie pavadas, sarast ar svešiem cilvēkiem, ieraudzīt un iepazīt lielo un plašo pasauli. Vairāk lasi šeit.
 • Dzīvnieku kopšana, barošana, sprostu tīrīšana. Brīvprātīgais darbs, kas prasa ne vien detalizētāku iepazīšanos ar patversmes dienas kārtību, veicamajiem darbiem, bet arī regulārāku darbošanos patversmē.

Ja jums patīk kaķi un vēlaties piedāvāt praktisku palīdzību patversmē:

 • Dzīvnieku kopšana, barošana, sprostu tīrīšana. Brīvprātīgais darbs, kas prasa ne vien detalizētāku iepazīšanos ar patversmes dienas kārtību, veicamajiem darbiem, bet arī regulārāku darbošanos patversmē.

Palīdzība saimnieciskajos darbos

 • Ļoti noderīgas ir prasmīgas un varošas rokas, kas var izlīdzēt saimniecības remontdarbos. Patversmē gadās tās pašas likstas, kas ikvienā mājsaimniecībā-nedarbojās ūdens sūknis, jāsaskrūvē plaukts, jāsalabo elektrības slēdzis. Nereti patversmes darbarīku arsenālā nav kāda specifiska instrumenta, kā iegāde vienreizējai lietošanai nebūtu racionāla.

Prasmes un zināšanas.

Dzīvnieku aizsardzības organizācijas un patversmes darba nodrošināšanai ar katra brīvprātīgā īpašajām zināšanās, iespējām un talantiem kopīgi jāapvieno tik plaša profila komanda, kā reti kurā uzņēmumā. Mums vienmēr noder fotogrāfs, dizaineris, žurnālists, reklāmas speciālists, maketētājs, PR speciālists, mediju pārstāvis, finanšu konsultants, juridisku konsultāciju sniedzējs, loģistikas speciālists un šoferis. Jā, to un vēl vairāk ir jāspēj mums visiem kopā veikt!


Priecāsimies un uzklausīsim jebkuru Jūsu ideju un iniciatīvu!

NB! Priecājamies par ikvienu, kurš grib palīdzēt suņiem un kaķiem atgūt uzticību cilvēkiem, uzkopt patversmi vai veikt simts un vienu citu darbiņu, ziedojot savu laiku un intereses dzīvnieka labā. Savukārt cilvēkus, kuri grib pavadīt brīvo laiku jautrā kompānijā, smejoties, dauzoties un visādi citādi ampelējoties, piemirstot par galveno iemeslu, kādēļ ieradušies patversmē, aicinām doties uz ūdens atrakciju parku, pludmali, spēlēt boulingu, apmeklē kino vai citas izklaides vietas.