Februāra mēneša tēma. Sterilizācija= saprātīga labvēlība!

1) Dzīvnieku aizsargu, draugu un dzīvnieku patversmju vidū visā pasaulē šī ir ļoti sāpīga tēma. Pat neminēsim, cik izglītojošu bukletu, lekciju, akciju un rakstu ir tapis, lai aicinātu saimniekus rīkoties atbildīgi. Ierakstot meklētājos vārdus, „ kāpēc ir nepieciešama dzīvnieku sterilizācija”, arī latviešu valodā atrodama ļoti noderīga, vispusīga, profesionāli sagatavota informācija.
http://patversme.cedric.lv/sterilizacijas-nepieciesamiba/

Zinām, ka no „ Labajām mājām” netiek un netiks atdots kaut viens nesterilizēts dzīvnieks (ar retiem izņēmumiem, kad to neatļauj dzīvnieciņa vecums un veselības stāvoklis). Savu artavu humānā, nevienam nevajadzīgo, pamesto dzīvnieku skaita samazināšanā, esam ielikuši. Tomēr ar to ir par maz.

Cilvēki, kuru ikdiena saistīta ar pamesto dzīvnieku likteņiem, zina, cik daudz nelaimīgu, nevienam nevajadzīgu dzīvību nāk pasaulē, un cik daudzi šo pasauli ātri vien, fiziskās mokās arī pamet. Tā visa varēja nebūt, ja vien viņu māmiņas būtu sterilizētas un tētiņi, saimnieku nepieskatīti, nebūtu atbildīgi par simtiem dzīvībīņu radīšanu!

Tāpēc uzskatām par savu pienākumu atgādināt sabiedrībai par, mūsuprāt, elementāriem un 21.gadsimta sabiedrībai saprotamiem un pieņemamiem risinājumiem.

2) Mājas kucītei atkal piedzimuši jauki, mīļummīļi, skaisti jo skaisti septiņi bumbulīši? „Kā meklēsiet tiem visiem mājas?”. „Ak, iekārtosim labiem cilvēkiem. Iepriekšējie tika atdoti Tamārai, Zigim, Juris arī savai kaimiņiene un Kristapiņš klasē kādam tur klasesbiedram vecmāmiņai uz laukiem. Ā, un vēl 2 pie veikala pēc sludinājuma tika atdoti”.

Ja arī Tu esi dzirdējis šādas saimnieku sarunas, pajautā, par cik no šiem sunīšiem saimnieks ir painteresējies pēc gada, diviem. Vai visi joprojām laimīgi dzīvo pie saimniekiem. Cik kucēnu ir radušies nākošajās paaudzēs un vai saimnieks ir pārliecināts, ka arī visiem tiem ir atrastas gādīgas mājas?

Sterilizācija ir saprātīga labvēlība pret dzīvnieku!

3) Ja kādu sterilizācijas pretinieku neuztrauc simtiem nevienam nevajadzīgu dzīvību, kas rodas Mikiņa, Pičiņa vai Murīša dēļ, lai padomā vismaz par savām kurpēm un mašīnu riepām!