fbpx

Divi kaķu brāļi un suns

Kaķu brāļi Vipsis (Lielais) un Tipsis (Jancis) iejutušies jaunajā mājas dzīvē un jaunpienācējam suņukam Ziedonim, kurš ieradās mājās 2 nedēļas vēlāk – māca savus noteikumus – grib viņu pataisīt par īstu kaķi! Pirmās 2 nedēļas mājās bija divas frontes: kaķu un suņu. Pārējie ģimenes locekļi bija kā miera sarunu veicēji – nospraužot teritorijas un veicot miera sarunas. Miers jau ir panākts: māja visiem tagad ir viena, bez ierobežojumiem. Mirkļos, kad Ziedonis aizmidzis, Tipsis klusiņām nāk ostīt suņa brāli. Kaķu brāļi ir sākuši iet ārā. Apguvuši plašākas dzīves teritoriju – draudzējas ar vietējiem kaimiņu kaķiem, mēģina baidīt un baidās no garāmejošajiem suņiem. Vipsim uz sejas var nolasīt vai viņš ir priecīgs vai dusmīgs, bet aiz nopietnās sejas slēpjas maiga ņaudētāja balss. Tipsis vairāk ir romantiķis, var vienkārši sēdēt zem kļavas un klausīties strazdu dziesmā. Kurpretim Vipsis jau stratēģiski domā kā nokļūt līdz “Dziedošajām pusdienām”. Vēl Tipša stihija ir pirts – patīk piedalīties pirts rituālos, sēdēt uz augšējās lāvas un priecāties par ūdens pilēm no pirtsslotām. Kad paliek par karstu, tad noguļas uz grīdas un pa pirts durvju apakšu izbāž ārā galvu un atvēsinās. Ziedonis ir filozofs – 5 reizes padomās pirms kaut ko darīs. Viņam ļoti patīk draudzēties ar visa lieluma suņu puikām un meitenēm. Ir izmēģinājis ne tikai pastaigas mežā (kuras viņš dievina), bet vakarus pie ugunskura laukos. Koncerta apmeklējumu brīvā dabā, piecu suņu meiteņu kompānijā, kur viņam visvairāk patika koncerta aplausu daļa, jo domāja, ka tie viņam! Kaķu brāļi, kas sākumā tik ļoti rāvās uz dzīvi ārā, tagad, kad ārs ir pieejams 24/7 – nav vairs tik naski uz brīvo dabu. Pastaigā kādu apli pa apkārtni, paķer vaboles, paguļ Ziedoņa izraktajās bedrēs un atpakaļ mājās – gulēt garo diendusu.

Likās noderīgi? Padalies ar draugiem!

Piesakies jaunumiem

Vēl, citi noderīgi raksti

Kā izaudzināt drošu un draudzīgu kaķi

Pavasaris un vasara ir mazo kaķēnu laiks. Ja kucēnu skoliņas apmeklēšana un sadarbība ar kinologiem gan mazu, gan pieaugušu suņu skološanā jau ir kļuvusi par pašsaprotamu rīcību, tad kaķu socializācijas tēma joprojām ir salīdzinoši jauna.

Kas jāzina, izvēloties sibīrijas haskiju, aļaskas malamutu un samojedu

Jebkuru šķirņu suņiem regulāras fiziskās aktivitātes ir vairāk nekā ieteicamas, bet it īpaši primitīvo suņu šķirnēm, tādām kā – Sibīrijas haskijs, Aļaskas malamuts, Samojeds utml.Šīs suņu šķirnes ir vēsturiski radītas, lai tās kalpotu ziemeļu tautām kā vilcēji gan pasažieru, gan

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai nodrošinātu jums vislabāko pieredzi mūsu vietnē.