Ašu pieminot, veidosim Latviju par laimīgu dzīvnieku valsti!

Pirms pāris nedēļām Juglas suņu patversmes aprūpē nonāca aziātu šķirnes sunene Aša, kura divus gadus riņķojot pa nelielu voljeru tukšā mājā, no vientulības un ilgām pēc peļņā aizbraukušajiem saimniekiem teju vai sajuka prātā. Likās, Ašu izdevās izglābt – sunīte patversmē nomierinājās, atplauka, uzbarojās, baudīja cilvēku līdzesamību. Ašai jaunas mājas, kurās suns būtu vēl viens mīlēts ģimenes loceklis, piedāvāja vairāki jauki cilvēki, gaidot uz viņas pilnīgu atlabšanu. Diemžēl Ašas sirsniņa vairs jau negaidīto laimi neizturēja. Ašas vairs nav… Un mazs ir mierinājums, ka vismaz savas dzīves pēdējās nedēļas viņa pavadīja aprūpēta un mīlēta. Un pati mīlēja.

Pie Juglas suņu patversmes svētku karoga šogad domās būs sēru lentīte piesprausta, godinot Ašas piemiņu. Tomēr ar cerību, ka reiz Latvija pārtrauks būt nelaimīgu dzīvnieku valsts. Piedod, Latvija, ka mēs vēl nemākam būt atbildīgi par tiem, ko pieradinām… Piedod par tiem simtiem un tūkstošiem nelaimīgo dzīvnieku, kuriem darām pāri. Par pamesto kaķu un kaķēnu tūkstošiem ielās, pagrabos, pažobelēs, mazdārziņos, vasarnīcu rajonos… Par suņiem, kas pusbadā karājās ķēdes galā vai nīkuļo pie tukšajām mājām, kuru īpašnieki maizi pelna ārzemēs…

Juglas suņu patversme lūdz:

uzdrošinies palīdziet kaut vienam jūsu redzslokās esošajam dzīvniekam,

kurš ir pelnījis dzīvot nevis vientulības pārņemtās, bet labās mājās!

  • Informē, kur saimnieki aizbraukuši peļņā un gadījuma cilvēki nāk dzīvnieku reizumis pabarot!
  • Informējiet, kur īpašnieki ērti mīt pilsētās, kamēr suņi ķēdēs sargā lauku īpašumus, kas izlikti pārdošanā, sardziņus pabarot ierodoties reizi, divas  mēnesī!
  • Informējiet, kur suns dirn pie mazdārziņa apsnigušajām dobēm īsā ķēdē pat bez būdas, īpašnieku redzot pāris reizes mēnesī!

Nofotografējiet, nofilmējiet, sauciet vārdus, uzvārdus, adreses un zvaniet: 26617363, rakstiet: info@patversme.lv vai Juglas iela 18, Rīga, LV-1064.

Kopīgiem spēkiem mēs varam mazināt vientulības vājprātam nolemto dzīvnieku skaitu Latvijā.