Aprīļa tēma. Adoptē, nepērc!

Viņš savu labāko draugu atrada vietējā dzīvnieku patversmē 🙂

NEPĒRC, ADOPTĒ un iegūsti uzticīgu draugu uz mūžu!

PAR dzīvnieka adopciju no dzīvnieku patversmes
– Suņi, kuri tika pamesti, vai kuriem nav bijis īpaši laimīgs dzīves sākums, bieži vien izveido nešķiramu saikni ar jaunajiem saimniekiem. Tie suņi, kuri ir pazaudējuši savas ģimenes saimnieka nāves dēļ, šķiršanās dēļ, vai dzīvesveida maiņas dēļ,Office Visio ativação chave
bieži vien iziet smagu sērošanas procesu. Bet tikko viņi tiek pieņemti jaunā, mīlošā ģimenē, viņi ļoti grib to iepriecināt un mīlēt tik stipri, lai nekad vairs nepaliktu bez mājām.

– Tie suņi, kuri tikai sāk izprast, cik labi ir dzīvot pie mīlošas ģimenes un labiem cilvēkiem, pieķeras tiem ar visu sirdi. Viņi zina, ko nozīmē dzīve uz ielas, dzīve pie ķēdes vai pat sliktāka dzīve, un viņi uzplaukst jaunajā, mīlošajā vidē. Vairums adoptēto suņu ir ļoti mīloši un uzticīgi kompanjoni!
– Diemžēl daudzi cilvēki domā, ka suņi, kas nākuši no patversmes, ir sliktāki par citiem. Bet zini, ka patversmes bieži saņem suņus, kas vienkārši ir palikuši nevajadzīgi saviem saimniekiem, kuri suni ir uzskatījuši pat mantu, nevis draugu vai ģimenes locekli; vai vienkārši nebija rēķinājušies ar laiku, pacietību un izdevumiem, kuri ir vajadzīgi lai rūpētos par suni.
– Labas patversmes novērtē suni gan medicīniski, gan pēc rakstura, rehabilitē, ja ir vajadzība, un atdod adopcijai tikai tādai ģimenei ar kuru suns sader, un tikai tad, kad suns tam būs gatavs. Visi dzīvnieki ir vakcinēti un sterilizēti (ja to pieļauj dzīvnieka vecums un veselības stāvoklis).
– Izvēloties suni no patversmes, netiks uzreiz atrisināta problēma ar dzīvnieku pārprodukciju, bet tas dos daudziem no viņiem iespēju, kuru citādi viņi neiegūtu. Bet neskaitot to, ka izdarīsiet labu darbu, adoptējot patversmes suni, tas varētu būt arī labākais lēmums, kuru būsiet pieņēmis un labākais ģimenes papildinājums.

PRET dzīvnieku pirkšanu pēc sludinājumiem
Nekādā gadījumā neiegādājies suņus no sludinājumiem ar tekstu „ atdodam labās rokās”, „ atdodam bez maksas”.
– Dzīvnieki tiek atdoti pārāk mazā vecumā, kad tiem vēl jāatrodas pie mammas. 99% gadījumu ne kucēni, ne to mātes nav attārpoti, atblusoti, nerunājot nemaz par vakcināciju. Bieži kucēni ir inficēti ar parvovīrusa infekciju un tūlīt pēc nopirkšanas saslimst ar šo slimību. Kas lēti pērk, tas dārgi maksā! Diemžēl šoreiz maksāts tiek ar dzīvnieku veselību!
– Nereti dzīvnieki tiek turēti nepiemērotos apstākļos, netiek ievērotas to elementāras labturības prasības.
– Pat, ja Tu arī esi „ labās rokas” un visu suņa dzīvi nodrošināsi tam nepieciešamo aprūpi, nedomā, ka tādi būs visi pircēji. Dzīvnieku pārdevējs neinteresējas un nepārbauda kādi būs turpmākie suņa turēšanas apstākļi. Pajautā, par cik no iepriekšējiem sunīšiem saimnieks ir painteresējies pēc gada, diviem. Vai visi joprojām laimīgi dzīvo pie saimniekiem. Cik kucēnu ir radušies nākošajās paaudzēs un vai saimnieks ir pārliecināts, ka arī visiem tiem ir atrastas gādīgas mājas?

– Pērkot dzīvnieku „ pa lēto” pēc sludinājuma, pircējs atbalsta dzīvnieku nekontrolētu vairošanos! Neesi naivs, dzirdot, ka šoreiz „ tā gadījās”, visdrīzāk TĀ gadīsies arī pēc pusgada un pasaulē tiks laisti nākošie dzīvnieciņi, kas meklēs „ pēc labām rokām”. Nenotirgotie dzīvnieki nereti tiek atstāti likteņa varā, izmesti uz ielas vai, labākajā gadījumā, nakts melnumā atstāti pie dzīvnieku patversmes durvīm.
– Šāda veida tirdzniecība (un šeit nav nozīmes vai tas ir 1 simbolisks santīms vai 50 lati) pārkāpj arī normatīvo aktu prasības. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.266 „Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai” kucēnu un kaķēnu tirdzniecība atļauta vien reģistrētām dzīvnieku audzētāju organizācijām, kas apmācītas dzīvnieku labturības jomā un par tirdzniecību ir informēta dienesta teritoriālā struktūrvienība.

Ja vēlies iegādāties šķirnes dzīvnieku, ņem kucēnu no pārbaudītiem, profesionāliem šķirņu audzētāju klubiem (Latvijas Kinoloģiskās federācija).

Otrā daļa. 38 iemesli, kādēļ adoptēt.


1. Adoptējot Tu izglāb kāda dzīvību!
2. Gandrīz visi patversmes dzīvnieki jau ir vakcinēti, izārstēti, sterilizēti/ kastrēti.
3. Patversmē ir dažādu vecumu, šķirņu, raksturu dzīvnieku. Ikviens patversmē var atrast savam dzīvesveidam un personībai atbilstošu mīluli.
4. Daudzi suņi jau ir skoloti.
5. Tev vienmēr būs kāds, ar ko skatīties tavas mīļākās filmas, kuras taviem draugiem jau krīt uz nerviem. 000-571
6. Mājdzīvnieks ir lielisks veids, kā izvairīties no nevēlamiem ciemiņiem, arī no tava ‘ drauga’, kam ir alerģija.
7. Tavs adoptētais mīlulis nemaz neiebildīs, ja tu viņu izmantosi kā iemeslu, lai aizbildinātos, ka nevari ierasties uz kādu pasākumu, un tā neviens uz tevi nevarēs apvainoties. „Nē, vecīt, es nevaru tik ilgi palikt. Man ir jāved ārā mans suns pēc noteikta grafika.”
8. Tavs adoptētais mīlulis tev dāvās patiesu beznosacījumu mīlestību.
9. Katru dienu tu par savu dzīvnieciņu un arī sevi atklāsi, ko jaunu un īpašu.
10. Katrs adoptētais mīlulis uzlabo mājdzīvnieku pārapdzīvotības problēmu.
11. Adoptējot no patversmes tiek atbrīvota vieta citam dzīvnieciņam, kam nepieciešams atrast jaunas mājas.
12. Paņemot no patversmes jau pieaugušu mīluli, tev nebūs jāveic minējumi par to cik liels, ar kādu kažoku un cik aktīvs vēlāk būs dzīvnieciņš.
13. Jauktu šķirņu dzīvnieki ir unikāli salīdzinot ar tīrasiņu dzīvniekiem, un viņiem būs mazāk iedzimto veselības problēmu.
14. Patversme tev vienmēr palīdzēs, ja radīsies kādi jautājumi par dzīvnieku veselību un kopšanu.
15. Tavi bērni būs sajūsmā par kādu, kas VIENMĒR uzklausīs viņu problēmas.
16. Mājdzīvnieki mazina stresu, turklāt pieņems tevi kāds tu esi ar visiem taviem dīvainajiem ieradumiem.
17. Ar savu mīluli tu aizmirsīsi par vientulību un nomāktu garastāvokli.
18. Suņuks būs vienreizējs pārinieks, ar ko doties ik-rīta skrējienā un viņš būs neaizvietojama motivācija aktīvam un veselīgām dzīvesveidam.
19. Tavam mīlulim būs pilnīgi pie kādas no četrām kājām tas, ka tev ir uzviltas dažādas zeķes un ka tavas vakariņam sastāv no popkorna.
20. Patversme par savu misiju uzskata atbilstoša mājokļa atrašanu katram dzīvniekam konkrēti, nevis kā zoo veikali, kas pārdod dzīvniekus, lai gūtu peļņu.
21. Mājdzīvnieki tevi neizsmies, kad tu no visas sirds dziedāsi līdzi Lady Gaga dziesmām.
22. Tavs mīlulis ar lielāko prieku izdzers pienu, kas tev būs palicis pāri no brokastu pārslām.
23. Lielākā daļa patversmes dzīvnieku jau ir mitinājušies mājās, tamdēļ viņi jau pratīs iet uz kastīti/ gaidīt, kad tu viņu izvedīsi ārā un klausīt tev.
24. Spēlēšanās ar mājdzīvnieku var mazināt asinsspiedienu.
25. Tev ir nepadodas runāt auditorijas priekšā? Tu varēsi trenēties sava mājdzīvnieka priekšā, kas tevī klausīsies un nekritizēs.
26. Mājdzīvnieka samīļošana mazinās nemieru un satraukumu.
27. Patversmes iemītnieki būs tev pateicīgi par tevis sniegto otro iespēju un sniegs kaudzēm mīļuma.
28. Tev nekad vairs nevajadzēs noliekties, lai paceltu nejauši nokritušo desas šķēlīti.
29. Pārāk daudz siera uz tavas picas? Tavs mīlulis arī šo problēmu atrisinās!
30. Dzīvnieciņš palīdzēs aizmirst tavas nenozīmīgās raizes un ļaus saprast, kas dzīvē ir patiesās vērtības.
31. Mīlulis palīdzēs dziedēt salauztu sirdi un būs paraugs īstai draudzībai un uzticībai.
32. Tavs četrkājainais draugs neiebildīs, ja tu viņu nosauksi tik smieklīgā vārdā, kādā vien vēlies.
33. Dzīvnieki palīdzēs būt harmonijā ar sevi un dabu.
34. Kaķi un mazi suņi ir lieliski klēpja sildītāji aukstos ziemas vakaros.
35. Ar mājdzīvnieku tev nebūs jāuztraucas, ka tu kādu rītu varētu aizgulēties.
36. Tavs mīlulis tevi smīdinās katru dienu pats nemaz to neapzinoties.
37. Alerģija pret kaķiem vai suņiem? Izvēlies trusīti, kas ir lieliski mājdzīvnieki dzīvoklim.
38. Labākais draugs uz mūžu!

Izmantots www.petswelcome.com materiāls