Aizlauztie likteņi

Tā nu sagadījies, ka pēdējo mēnešu  laikā patversmē nonākuši vairāki suņi, kuru likteņus aizlauzuši cilvēki. Apzināti to izdarījuši, lai gan paši savu vainu neapzinās un, visticamāk, visu viņu rokās ar laiku atkal nonāks kāds suns, kura liktenis atkal tiks aizlauzts vai pat pilnībā salauzts.

Vārdi par atbildību, iegādājoties dzīvnieku, daudziem ir tukša skaņa, bet varbūt iedomas, ka tas nozīmē tikai pabarot un izvests pastaigā. Suns, tāpat kā bērni, ir jāaudzina, jāsocializē, jāmāca, jādod iespējas atbilstošā vecumā izbaudīt visu to, ko dziņas un daba liek izbaudīt. Ja bērnam augot, viņu visu laiku apsauc, visu liedz, par nepaklausību sit, neiemāca kontrolēt savu uzvedību, neizglīto, neiemāca sadzīvot ar citiem cilvēkiem un komunicēt ar pasauli, izaug nospiests, kompleksu pilns, nereti ļauns, nīgrs cilvēks. Tas pats notiek ar suņiem: mazais, jaukais kucēniņš izaug par bailīgu, nereti agresīvu, pilnīgi nekontrolējamu, nervozu dzīvnieku. Kad šādi suņi nonāk patversmēs, ir tikai divas iespējas: mēģināt viņos atgriezt pašapziņu, socializēt, apmācīt un atrast jaunas mājas vai, diemžēl, eitanizēt (ir gadījumi, kad īpašnieki dzīvnieku tik tālu ir morāli sagandējuši, ka atpakaļceļa vairs nav).

Šobrīd mājas meklējam suņiem, kuriem ir vēl cerības uz jaunu dzīvi. Tiesa gan, viņu jaunajiem saimniekiem arī jābūt ļoti īpašiem cilvēkiem: ne tikai pacietīgiem, ar suni strādāt gribošiem. Jāapzinās arī, ka adoptējot šādu samocītu dzīvnieku, cilvēks tik tiešām dzīvnieku glābj. Vēl tikai piebildīsim, ka tie, kuri apkārtlūko pēc agresīviem sargsuņiem un dažā šodienas māju meklētājā tādu ierauga, ziniet, ka jums adopcija tiks atteikta. Visa tā agresijas porcija, kas dažā vēl mīt baiļu un socializācijas trūkuma dēļ, jaunajiem saimniekiem ir pilnībā jālikvidē, nevis jāvairo, turpinot lauzt dzīvnieka likteni.

Par Amantu vairāk šeit

DSC-0246 DSC-0243

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Berija ADOPTĒTA!

DSC-0359 DSC-0351

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jose ADOPTĒTA!

DSC-0403 DSC-0396

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bille ADOPTĒTA!

DSC-0434 DSC-0420

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Par Karro vairāk šeit

DSC-0292DSC-0284

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lācis ADOPTĒTS!

lacis2 DSC-0378