Paldies par Džera iespēju dzīvot un ārstēties!

.

*Šoreiz fotogrāfijā  ir redzams  pats daudzu jo dauduz Latvijas cilvēku ar domām par veseļošanos stiprinātais un finansiāli atbalstītais Džeris. Rietumsibīrijas laika, kuru neārstētu īpašnieks bija pametis paša neapdzīvotā teritorijā. Tur Džeris, ciešot nežēlīgas sāpes, mēnesi eksistēja.

Paldies visiem visiem, kas ir atsaucās „Labo māju” lūgumam iesaistīties Džera likteņa izlemšanā! Džerim būs dzīvot!!!
Veicot nopietnu vēdera dobuma diagnostikas operāciju, kā arī kriptorha kastrāciju, ir noteikta diagnoze. Tagad Džerim priekšā ir garš atveseļošanās kurss.
Galvenā diagnoze, kas tad ir visu nelaimju un sāpju iemesls, vienkāršoti skan: neiroloģiskas problēmas jeb muguras nervu saknīšu iekaisums. Šī liga klasiski nav ārstējama, atliek gaidīt, kad tā pāries pati. Ārsti gan uzmundrinoši sola, ka pēc trīs nedēļām vajadzētu sākt redzēt uzlabojumus – izārstētām tad jābūt citām kaitēm (ko izraisīja pamatproblēma) un kuru attīstība būtu novērsta, ja ne īpašnieka vienaldzība un tās dēļ zaudētais laiks, kas dažus procesus organismā ir nopietni pasliktinājis. Taču pilnīga atveseļošanās var prasīt 3-5 mēnešus. Līdz tam Džerim ir noteikts mazkustīgs režīms, dabisko vajadzību ik dienas katetrēšana, kā arī medikamenti, galvenais uzsvars kuros likts uz pretsāpju zālēm.
Džeris jau iepriekš parādīja, ka visas manipulācijas sev ļauj veikt, paciešot un pieciešot visu, vien izteikti redzams, ka tieši sāpes pie katras kustības ir tās, kas visvairāk suni moka. Jāpiebilst, ka ārsti brīnījās, ka ciešot tādas fiziskas sāpes, Džeris ēd. Bet puika grib dzīvot un brīžos, kad sāpju spazmas ir mazākas – bļodiņu iztukšo zibenīgi, kad sāpes plosa vairāk – uz ēdamā pusi neskatās visu dienu.
Vēlreiz – paldies visiem, kas ir atbalstījuši Džeri! Šo atbalstu uztveram arī kā uzticību „Labajām mājām”, jo bez līdzcilvēku atbalsta patversme, kas pamatā pastāv tikai no sabiedrības ziedojumiem, būtu tukšas sienas…

Vēl jāpiebilst, ka Džera īpašnieks zina, kur suns atrodas. Ieradies viņam pakaļ un uzzinot par dzīvnieka smago veselības stāvokli un priekšā stāvošo ilgstošo ārstēšanos, vīrietis noteica: ja būtu vesels – ņemtu atpakaļ, ārstēt nevarot gan un, ja nu suns paliekot kropls, tad tādu viņam nemaz nevajagot. Sarunā ar patversmes direktori īpašnieks apstiprināja gan to, ka Džeris, tik tiešām barots nevis katru dienu, bet kad nu sanācis, tad aizbraucis un nobēris tā pavairāk barības; gan to, ka iepriekšējo suneņu nevajadzīgie kucēni kā slīcināti, tā nošauti. Vēl īpašnieks arī sūkstījās par suņu audzētāju klubu, kas Džeri kā nederīgu kucēnu viņam iesmērējis, jo suns taču nav bijis noderīgs vaislai…

Īpašnieks aizgāja suni neredzējis. Viņš pilnībā no dzīvnieka atteiksies vai tomēr ko pasāks – laiks rādīs. Pēc neoficiālas informācijas, īpašnieks iesniedzis policijā iesniegumu pret kaimiņiem par suņa nozagšanu. Savukārt „Labās mājās”  gatavo iesniegumu gan Valsts policijai, gan Pārtikas un veterinārajm dienestam par bezpalīdzīgā stāvoklī atstātu dzīvnieku. Kā šķetināsies tālākie notikumi – informēsim.