woolrich jacken outlet Windows-Server-2012-Datacenter-Key windows 7 product key kaufen find windows 7 product key in ubuntu
Seko mums: Draugiem.lv Facebook Twitter
    • Adoptē
    • Ziedo
    • Aktuāli
    • Atbalsti

“Klaiņojošo dzīvnieku problēma Rīgā un Latvijā ir aktuāla. Dzīvnieku aizsardzības organizācijas sabiedriskā kārtā uzņemas risināt kaut daļu no problēmām, tādējādi kopumā samazinot dzīvnieku ciešanas un bojāeju, reizē arī maksimālu uzsvaru liekot uz sabiedrības izglītošanu. Esošās dzīvnieku patversmes nevar piedāvāt tik daudz patvēruma vietu, lai operatīvi reaģētu uz visiem gadījumiem, kad dzīvnieks ir pamests vai noklīdis. Ja suns vai kaķis ir savainots vai citādi atrodas bezpalīdzīgā stāvoklī, tad tam palīdzība jāsniedz nekavējoties. Rīgā 3 esošās dzīvnieku patversmes pilnībā neatbilst visām labturības prasībām, kādas vajadzētu ievērot suņu un kaķu, kuri sastāda lielāko mājas (istabas) dzīvnieku skaitu, turēšanā”. Tā Biedrība Juglas dzīvnieku aizsardzības grupa, reģ.Nr.40008048503, rakstīja 2004.gadā, uzsākot lielo darbu pie dzīvnieku gaismas pils celtniecības.

Projekts – Dzīvnieku palīdzības centrs “Labās mājas” jau nosaukumā norāda tā būtību – labas mājas tiem, kuri tās zaudējuši. Ar šī dzīvnieku palīdzības centra realizāciju mūsu organizācija cerēja un cer samazināt klaiņojošo dzīvnieku problēmu Rīgā un Latvijā kopumā, sniegt operatīvu un kvalificētu palīdzību nelaimes gadījumos iekļuvušiem mājas (istabas) dzīvniekiem, izglītot sabiedrību mājas (istabas) dzīvnieku labturības, aizsardzības un apmācības jautājumos, veicināt sabiedrības atbildības paaugstināšanu par iegādātajiem mājas (istabas) dzīvniekiem. Veidot izglītojošas programmas skolu jaunatnei un organizēt projektus un seminārus. Patversmes darbībai tiek piesaistīti arī kinologi, zoopsihologi, suņu apmācības instruktori.

Patversmes ēka ir projektēta, ņemot vērā tās specifisko funkciju, līdz ar to tā sastāv no vairākiem funkcijas ziņā atšķirīgiem, bet savienotiem blokiem, kuros ir mājvietas 50 suņiem un 40 kaķiem, dzīvnieku veterinārās aprūpes telpa (piemērota arī sterilizācijas operāciju veikšanai), divas dzīvnieku virtuves, telpas barības un aprīkojuma uzglabāšanai, palīgtelpas darbiniekiem, kā arī zāle apmācību un konferenču norisei. Katram suņu sprostam ir guļamā zona un ārējā pastaigu zona, kas savienotas ar unikāla risinājuma paceļamu lūku. Kaķu spārnā ir atsevišķas 7 telpas šo dzīvnieku turēšanai. Ir atsevišķs Karantīnas bloks suņiem. Šobrīd patversmes teritorijā ir 3 lieli suņu pastaigu laukumi, kas ir norobežoti no apkārtējās teritorijas.

„Labās mājas” gadā patvērumu var dot ap 350 suņiem un 350 kaķiem, kas ne pilnībā, bet būtiski uzlabotu situāciju ar klaiņojošu un bezsaimnieka mājas (istabas) dzīvnieku izmitināšanas jautājumu Rīgā un Rīgas rajonā.

Fakti

2002. gadā Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta sēdē tika nolemts atbalstīt biedrības ieceri Juglā izveidot dzīvnieku patversmi. 2005. gadā noslēgts zemes nomas līgums ar Rīgas domi, kurā kā nomātā zemes gabala izmantošanas mērķis minēta dzīvnieku patversmes būvniecība un apsaimniekošana. 2006. gada jūnijā akceptēts patversmes tehniskais projekts un 2007. gada aprīlī izsniegta patversmes būvatļauja, pēc kuras uzsākta objekta būvniecība.

Diemžēl prieku par veiksmīgi uzsākto patversmes būvniecību apēnoja administratīvā tiesvedība, kas tika uzsākta neilgi pēc „Labo māju” celtniecības uzsākšanas. Patversmes blakus teritoriju īpašnieki tiesā apstrīdēja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta patversmei izsniegto būvatļauju.  Biedrība tiesvedības procesā tika iesaistīta kā trešā persona un no tā cieta visvairāk. Tiesvedības process liedza 2011. gadā pabeigto patversmes ēku nodot ekspluatācijā, kas attiecīgi neļāva uzsākt tik nepieciešamo dzīvnieku patversmes darbību. Pēc gandrīz piecu gadu ilgas tiesvedības vairākās instancēs un ilgstošām mierizlīguma sarunām, 2012. gada 5. janvārī starp pusēm tika noslēgts mierizlīgums, kas ļāva 2012.gada 9. janvārī nodot ekspluatācijā dzīvnieku patversmi „Labās mājas”.

Uzreiz pēc nodošanas ekspluatācijā uz jaunās patversmes ērtajām telpām pārcēlās 48 suņi, kuri līdz tam mitinājās biedrības „Juglas dzīvnieku aizsardzības grupa” ilgstoši apsaimniekotajā Juglas suņu patversmē.

Dzīvnieku patversme atrodas viegli pieejamā vietā automaģistrāles tuvumā – Rīgā, Juglas ielā 18F. Tā ir ērti sasniedzama arī ar Rīgas sabiedrisko transportu. Jau šobrīd ceļu uz jauno patversmi ir atraduši tūkstošiem rīdzinieku un Latvijas iedzīvotāju, izvēloties sev jaunu mājdzīvnieku, pavadot brīvo laiku brīvprātīgajā darbā un apmeklējot patversmi skolu izglītības projektu ietvaros. Patversme tiek uzturēta par ziedojumiem un patversmes pakalpojumu sniegšanas vairākām Rīgas rajona pašvaldībām.

„Labo māju” būvniecības un labiekārtošanas pabeigšana nebūtu iedomājama bez būvuzņēmuma „Arčers” iesaistīšanās 2010. gadā. Tieši tad kritiski sāka trūkt līdzekļu objekta pabeigšanai un firma „Arčers” piedāvāja biedrībai savu palīdzību, aktīvi piesaistot arī citus Latvijas uzņēmējus. Neatsveramu atbalstu patversmes celtniecībā ieguldījuši SIA „Arčers”, SIA „Grandeg”, SIA „Norgips”, veikals „Hanzas flīžu tirgus”, SIA „Metto jumti”, SIA „Tormanis un partneri”, SIA „Binders”, SIA „Rīgas būvdarbi”, kā arī desmitiem citu uzņēmēju. Patversmes būvniecībai, labiekārtošanai un uzturēšanai naudu, darbu un mantiskas vērtības ziedojušo Latvijas un ārvalstu personu skaits līdz šim – vairāki simti tūkstošu.

Uz sākumu
Mājas lapu izstrāde © Guntis.lv